19 Balas

Ya btol, masa preggy dulu ketiak saya gelap tp tk berbau sbb masa sblm preggy saya pakai deodorant amway tu then stop kejap masa preggy, skrg anak dah nk masuk 4 bulan alhamdulillah ketiak dh kembali normal n makin cerah plak sbb kerap scrub n pakaikn aloe vera area ketiak, don’t worry after preggy akn hilang semua tu😊 kena gigih skit la after preggy tu kalo nk bdn normal mcm before huhu

Wslm dear. Maaf tak pernah alami. All my pregnancies tak pernah pulak berlaku macam tu. Mungkin tengok orang juga. Mungkin hormone. Apa2 pun, enjoy your pregnancy. InsyaAllah akan berkurang lepas bersalin ☺️

Sama..siap pakej ketiak berbau lg..siyes dlu xde la berbau mcm tu..geram plk rase 😂 dh sental dgn sabun pon kejap je berbau semula..dlu suke ngutuk ketiak husband..skrg kene la 🤣

ketiak berbau sis blh try pakai deodorant batu nme dia Smell No More yg ad jual kt watson. Pakai lepas mandi. konfem tak bau dh even bpeluh bnyk🤭

sy ada 3 anak boy.. sblm ni klo pregnant ank boy mcm tu la.. buruk hitam di setiap pelipat. leher, ketiak , peha.. nti lps bsalin dia hilang smua tu.. sental2 sket je dah kuar..

sy pun Sama sis. kulit Kering , lepas tu gelap.. farmasi pun Kasi lotion je utk lembabkan kulit ..part yg gelap tu doc cakap normal ,lepas bersalin Akan hilang 😅

yes, memang gelap dekat bahagian2 tu sis. Lepas beranak nnt slowly hilang. Tak perlu scrub atau sental apa2. Semua tu sebab hormone masa pregnant je sis

Mcm sy naik alahan kt kulit.. yg gelap2 ni xde plak.. tp alahan pn pakai ubat ape xmenjadi.. redha je smpai bersalin.. lepas bersalin je pk 😅

Normal je disbbkn perubahan hormon sewaktu hamil. Tak perlu pakai ape2 produk utk putihkn balik. Dah bersalin nanti automatik akan hilang

normal tu, saya pun mcm tu juga skrangg.. Tapi tak heran la sbab cousin sya pun mcm ne, tapi lepas brsalin okeyy dah normal balik hehe

Walaikumsalam.Normal.saya bukan sekadar celah celah.Sampai perut pun hitam.Tu masa saya pregnant anak lelaki saya yg sulung.

Soalan popular

Artikel Berkaitan