Tonsil & Demam

Salam ibu . Anak sy baru sihat dari demam suhu 38/39 . Dan doc kata tonsil dia ada merah&bengkak. Ada tips ke ibuΒ² pasal tonsil ni, macam mana nak cegah dan ada ubat ke untuk tonsil ni. Sy risau , anak sy demam suhu terlalu panas πŸ₯Ί ##bantusharing #firstbaby #1y3m

7 Balas
Tulis jawapan

Anak saya pun pernah kena. Doktor beritahu selagi bengkak tonsil tak surut, selagi tu demam anak on off. Saya cuma bagi ubat on time, jaga makan minum anak supaya sentiasa hydrated. Doktor ada advice bagi ice cream vanilla juga tapi saya tak bagi. Saya buat sendiri ice cream untuk anak sebab anak saya still no salt/no sugar. Doktor kata boleh. Yang penting sejuk sejuk. Anything yang bersifat sejuk mampu melegakan tonsil yang bengkak. Jadi saya bagi anak homemade ice cream, chilled yogurt+fruits.

Baca lagi

situasi ni slalu saya hadap. anak kerap demam+tonsil bengkak sampai sawan. warded byk kali. kt hospital pun dr bg ice cream. klu kt rmh bole bg homemade ice cream. yogurt dan buah yg disejukan. susu dan makanan pun sejuk2. awak bole beli aloclair kt farmasi spray dulu bru bg mkn.insya allah dia akan mkn. smga ank awak cpt smbuh 😊

Baca lagi
5mo ago

Maaf bertnya.. Ada pengalaman guna spray dkt anak msa bby ke ?

beli spray ulser bb kt farmasi..klau mnum susu botol..bt sejuk..blh bg eskrim vanilla..mknn y sejuk2..mandi kerap..ubt kne bg on time.tu je y doc Suh wt n tonsil ank sy xpernah lama n kejap je

Sy dulu kena tonsil sy makan aiskrim je dekat 2 minggu gak demam tonsil , mkn aiskrim dgn kumur air garam tp tulaa budak xreti kumur air garam , air garam kumur sblom tido bru tonsil sy ok

Kalau sis ade bajet lebih better sis invest espring satu. Espring ni bagus untuk tonsil, seleseme, demam, thyroid, eczema dll. Mmg elok πŸ‘πŸ»

maaf tnye ...ank awk dh ok ke ?? ank awk kne tonsil suara smua ok? ke ada serakΒ²?

5mo ago

ok dah alhamdulillah. suara semua ok ,makan pun ok je sis masa tonsil dia bengkak.

boleh jadikan susu ebm/fm sebagai ais cream. kemudian bagi baby mkn