Blhke brsma

Salam ibu ยฒ..saya nk tanya.sy pregnnt 5week2d blh ke sy bersama dngn suami..maaf soalan mcm tu..sy nk th pndpt je๐Ÿ™#bantujawab

24 Balas
Tulis jawapan

saya kandungan ke 2 ni dpt tau preg saya tak bersama tunggu dlm lama sikit bru la bersama sbb kandungan pertama pernah gugur tapi xtau punca apa tapi awal2 kandungan dlu kerap bersama

sy msa scnd prgnancy kerap bersma, alhasil baby gugur.. skrng ngandung yg ke 3 , 3 bln tak bersama.. ktorang sngaja pjj untk 3 bln, n syukur baby berkmbang dngan baik.. skrng da 7 bln

hold dulu awk , bby bru nk menempel tu, sy yg 5 bulan ni pun bila bersama settle cuci smua mesti cramp dkt situ taubat dah , almt kena tggu nk dkt due lah bru buat ๐Ÿคฃ

Saya elakkan dulu sebab saya lagi sayang anak dari suami hahahha ,saya cakap lepas 1st trimester baru boleh .naseb suami faham,yela apa2 jadik kang dea gak susah

boleh kalau tak ada isu recurrent miscarriage sebelum ni atau tanda2 ancaman keguguran macam bleeding atau cramping teruk (cramp sesikit tu normal).

2mo ago

xde tnde ii tu..hanya cramp normal je

depends dgn org jg. saya ok je bersama xde ape pun. dri time ank 1st lg. tp klau rsa takut2 better elak lah dlu. tggu scnd trimister

boleh je. cuma slow2 sikit and tak terlalu kasar. lepas bersama, monitor kalau ada discharge atau spotting.

2mo ago

monitor je, kalau berlarutan sampai berhari2, terus pergi hospital.

Setiap kali bersama mesti keluar spotting afterwards. Jadi saya xberani. Tgk kesihatan awak. Ada yang takde masalah

Macam saya, boleh je. Takda masalah.. and kena pantau ya selepas bersama. Bgthu husb jangan rakus sangat ๐Ÿคญ

5 weeks better Jangan la Sis . jgn dengar org ckp boleh boleh . . sebap Bukan semua org badan Sama