Ada fibroid semasa preggy 16w?

Salam ada x mommies yg preggy ada fibroid masa preggy. Blh bersalin normal x ? Mcm mne nk kecutkan fibroid? Dan makanan ape yg kene elak ye? Tq #firstmom #SeriusTanya #ingintahu #bantujawab

5 Balas
Tulis jawapan

Salam sis, saya ada pengalaman dengan fibroid semasa hamil. Bagi kebanyakan kes, kebanyakan ibu hamil yang mempunyai fibroid masih boleh bersalin secara normal. Namun, terdapat beberapa faktor yang perlu dipertimbangkan seperti saiz dan lokasi fibroid. Doktor anda akan dapat memberikan nasihat terbaik berdasarkan situasi anda. Untuk mengurangkan saiz fibroid, terdapat beberapa langkah yang boleh diambil seperti mengamalkan pemakanan yang sihat dengan mengelakkan makanan tinggi gula dan lemak. Elakkan juga makanan yang mengandungi hormon pertumbuhan seperti daging merah dan produk tenusu. Anda juga boleh mencuba untuk mengurangkan stres kerana ia boleh mempengaruhi pertumbuhan fibroid. Selain itu, amalkan senaman secara berkala dan pastikan mendapatkan istirahat yang cukup. Jika anda memerlukan lebih banyak panduan, jangan ragu untuk berjumpa dengan doktor anda untuk penjagaan yang lebih terperinci. Semoga perkongsian ini membantu dan semoga proses kehamilan anda berjalan lancar. #firstmom #SeriusTanya #ingintahu #bantujawab https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

Hi, saya sedang pregnant and ada fibroid juga. Untuk bersalin normal tu, based on my doctor dia kata boleh sebab fibroid saya tak ganggu laluan untuk baby keluar. Jadi saya suggest next appt sis boleh tanya doctor kedudukan fibroid tu. Saya tanya doctor makanan apa kena elak, dia cuma cakap elakkan makanan yang ada soya contohnya macam kicap. Macam kes saya, fibroid still tak mengecut tapi makin membesar walaupun kandungan dah masuk 5 bulan. Semoga fibroid sis mengecut dan pregnancy dipermudahkan! Doakan saya juga ya

Baca lagi
4w ago

sy paling xtahan bila duduk lama² lh sakit punggung jdi, pastu kdg2 skit pelvis. dan kerap kencing mcm xlawas gtu. kalau sakit abdomen ke ape xde, 1/7 nanti sy kene jmpe pakar untk dia buat pengesahan la ada ke xde. hrp² mengecut lah risauu gak sy.

Saya ada fibroid, detect masa 22 minggu 5x6 je, hujung pregnancy 9x11, tapi sebab kedudukan dia dekat bawah, jadi dia tutup laluan. Kena czer tapi czer straight dari bawah pusat, sebab taknak ganggu fibroid tu takut pendarahan teruk. Now baby pun dah almost 2 bulan & semuanya okay. Harapnya semua berjalan lancar untuk awak juga 😄

Baca lagi
3w ago

Hi sis, after bersalin macam mana dengan fibroid sis? Mengecut ke? Dan apa plan Dr kalau sis boleh share?

Saya masa awal pregnancy doctor ade detect fibroid. Last week (21 weeks) buat detail scans, sono cari fibroid tu tak jumpa. Mungkin dah mengecut. Saya tkde pantang apa2 makanan sbb mase doctor detect fibroid tu dia takde pesan apa2 makanan yg kena pantang.

4w ago

ok tq sis share pengalaman 🥰

minum jus mamariam sis