14 Balas

VIP Member

pasal urut nie kena tanya org yg byk pengalaman mengandung. tp kalo sy sepanjang mengandung, xde urut pn walaupn sakit sgt2. nk tdo tue da xtahu nk bagaikan macam mn. so 1 hr tue da xtahan sangat.. g urut, masa tue 28w lebih dah. balik umh, mlm tue demam.. mybe demam urat sbb badan da lama xkena urut. so, demam berlarutan.. cecah 40'c. admitted wad. 4hari. sebab suhu sy tinggi n jantung baby terlalu laju 190 dan sy dapat batuk2 berkahak..lg lah sakit dlm perut n peranakan sbb batuk terlalu kuat. kalau badan ok n kuat, bole urut. terima kasih. Just sharing.

Urut bahagian bdn selain perut boleh...☺️ Biase lahh kan..perut mkin besar,urat semua trtarik...tu kite kerap sakit bdn...boleh je urut...mintak suami picitkn...tpi jgn pulk awak mniarap😅

Sy letak myk serai je. Xurut beria sgt. Lps sapu kurang la ckit. Sma jgk dgn kaki, selalu lenguh, lgi2 kalo cuaca tlmpau sejuk. Sapu myk pnas bru lega. Sy pn pregnant 27weeks.

Saya letakkan hot pack di belakang. Dan buat hip flexor relief stretch. Sebab baby dah makin besar. Posture badan pun tidak betul. Harap membantu.

Oh. Saya tak pasti tentang hal itu. Setahu saya, Hot pack ini digunakan bahagian luaran. Saya percaya bahawa, masalah kulit ini mungkin datangnya dari apa yang kita makan.

VIP Member

Boleh je.. Jgn kuat Sgt.. Sapu dengan minyak yg xpanas.. Mcm sy guna minyak mohabashi.. Bgus.. N sesuai dgn sy

VIP Member

Slalu mintak suami urutkan sikit2 je bhgn blkg tu....mmg slalu sakit....redha jelah slagi bby xklua😅

Same la sakit pinggang ..suami la tlg urut2kan lega skit...sapu minyak yg xpanas skit2 lega jgak

Urut yg bhgian kbwah pnggng boleh klu atas xblh...Sapu mnyk pon mcm tu jga

VIP Member

Samaa la. selalu tidur letak bantal kat belakang 😊

Boleh jer..lg selamaT jumpa bidan yang bertauliah..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan