5 Balas

sama dengan saya. saya cukup 39w harini. kerap mengeras tapi tak sakit. bahagian kemaluan dan pinggang ni pun sakit. tapi still boleh tahan. saya tggu sakit yg teruk, tanda darah or pecah air ketuban je ni. baru pergi hospital. Kalau boleh tahan sakit. saya tahan.

sama sis saya pun decide tunggu lagi sekarang ni 38 week 5 hari dah. Msh blh menahan tahan dulu. Serah diri by 25/8 itu pasti.

Sma saya sis saya 38week 1 day .. bru tdi bru kua lendir tp xde darah mucus plug ke tu ? Mengeras sma mcm sis pstu sakit bawah sgt2🤣

itu la rasa tegang kat bawah perut sambil bayi gerak gerak dan kadang rasa cucuk tp tak lama pun..mgkn false contraction

saya pun sama besok nak masuk 38minggu kadang 1 hari tu makan sampai 5 kali uluh hati pedih sangat

baring , lepas makan adui pedih terasa kat ulu hati kdg kat bahagian leher, utk beberapa hari ni..npk gaya normal kut

VIP Member

haaah awk sama mcm sy 😂 tp sy skg 38w5d. bole tau x lendir tu mcm kputihan ke mmg mucus plug?

Sy da bersalin dan dlm pantang. Utk kes sy, mucus plus keluar mcm lendir hingus tp banyak. Mmg nmpk mcm keputihan. Tp warnanya ala2 kunijmng kehijauan.. Takde darah. Mmg confirm itu mucus plug sbb sebelum ni xde apa2 discharge yg keluar kt panty liner.. Lps 12jam baru ade bloody show & air ketuban start leaking

Harini sis dah bp week? Dh ada tanda apa2 tak??

Alhamdulillah terima kasih sis semoga baby pun sihat walafiat insha allah.. tp berat itu border line jika lebih nanti sukar pulak nak deliver😭

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan