22 Balas

sy pernah ad org nasihatkan sy utk kuruskan Bdn utk hamil sbb sy ni gemuk org Nye.. tambah plk sy mmg jenis buncit. org Nye xtinggi mana jd makin nampak la chubby tuuu.. Mase tu sy agak sedih lah.. pdhl masa tu sy Bru Lps miscarriage. Alhamdulillah rezeki saya dpt mengandung lagi.. walaupun sy ni gemok org Nye... xsemestinya xdapat hamil. semua tu kan rezeki... InsyaAllah asalkan hormon kite sihat,selagi kita ada Rahim. selagi tu kite ada peluang utk bergelar Ibu... cuma kene jaga pemakanan jgk utk cepat lekat... Semoga dipermudahkan urusan ye

Oh begitu. Okey awk , Amin 🤲..

Saya pernah kena sindir oleh org2 toxic. Yg berisi gemuk ni tak boleh hamil tak boleh ada anak. Sbb nya lemak banyak tkumpul dan mcm2 lg laa sampai kena suru kurus. Pdhal org lain ada ja pn yg lebih berisi mudah lekat sbb tu kn rezeki dr Allah bukan dr manusia. Sis jgn ambil pusing dgn cakap org sbb bukan semua org akan paham rezeki anak ni dr Allah bkn dr manusia. Yg penting jaga kesihatan jgn stress2 dan happy kn diri bsama suami. Bila tiba masa nya insha Allah, akn ada malaikat kecil d dlm rahim sis ❤️ be happy okayy

sisss.. samaaa... dlu sy kurus.. berat 55.. hari2 org tnya bila nk ade bby.. end up lupa diri tup2 naik lebih 10kg.. org ejek2 pula sbb gemok.. lepastu tk hamil2.. masa pgg title gemok ni la Allah bg rezeki ❤️

Tahun 2015-2017 sy usaha jumpe doc tny pasal pregnant, rata2 doc ckp kena turun kn berat bdn..time tue sy overweight sikit jew.. Check rahim semua sihat xada masalah.. Tp klu allah kata bukan rezeki sy xlew nk watpeh.. 2018 sy fokus kt life sy n anak 2 orang yg ada.. 2023 awal tahun sy disah kn pregnant n buku pink sy ditulis berat bdn obese 🤣 Ni semua atas rezeki tau sis.. Sy xsangka sy pregnant setelah 12tahun jarak beza dr anak no 2 sy.. Sis jgn putus asa tau InsyaAllah dh smpi rezeki xkn kemana ok ❤️

oh begitu okey. amin 🤲 . kalau ada rezeki semoga dipermudahkan urusan.

Sy jujur ckp sy ttc nk dkt 2 thun hr tu. Bdn bsr berat nk dkt 100kg. Jmpe dr, dr ckp kena turunkan berat bdn. Sy pn gi la exercise zumba aerobic boxing selagi mana ade exercise sy gi. Gym pun masuk main weight. Biasanya sehari 2 jam exercise. Turun dlm 8-9kg mcm tu tibe sangkut baby. Org kata mybe exercise lasak tu menyebabkan saluran yg tersumbat tu terbuka. Bg sy lojik jugak tu. Tp walaupun sy exercise, buncit tetap ada. Sebab sy kuat mkn.

Pengalaman saya sndiri yg berat XL ni buncit jgn kata.. tapi percaya pada rezeki 😇 saya amalkan mamom dan folic acid selama 2 bulan dan dibulan ketiga saya disahkan preggy.. dan org tak percaya pun saya berisi sbb buncit🤭🤭.. smoga awak pun dipermudah rezeki utk ada cahaya di rahim awak ya.. bak kata org selagi kita ada rahim kita akan ada pluang utk merasa mengandung anak sndiri.. cepat atau lambat😇

Tak awak. Perut tu bukan puncanya. Saya pun perut buncit and ada cyst lagi, after 5bulan kawin Allah nagi rezeki. Selagi puan ada rahim dan kilang telur hasilkan telur yang cantik, mesti ada rezeki puan untuk hamil. Puan boleh rujuk dr pakar puan, kalau tak subur ada ubatnya, kalau taktahu cara macam mana nak hamil, pun ada caranya dr akan ajar ☺️

tak jugak sis . saya overweight dan obesiti . kalau Allah swt kata nak ada rezeki tu ttp akan ada cumq kqlau boleh sblm nak pregnant tu nak cantik kurangkan sikit berat la sbb riso mse dh hamil byk effect mcm gdm ,darah tinggi , protein dlm urin . .kalau berat ideal dia mcm kurang la potensi nak sangkut gdm dan lain2 tu

No problem to get pregnant dear. Cuba lagi sampai jadi. Kalau rasa dah habis ikhtiar, cuba jumpa pakar gynae/ obgyn untuk further test. Dr pakar boleh bantu untuk check dan insyaAllah permudahkan proses untuk dpt zuriat. InsyaAllah doakan untuk awakkkk cepat dapat zuriat. Amin2 yra 🤲🏻

TapFluencer

takde lahhh, janji rahim sihat suami isteri subur. insyaa Allah boleh saje mengandung. perempuan kurus ke berisi ke chubby ke obese ke semua boleh mengandung. kecuali kalau ada masalah rahim. kekdg yang ada masalah rahim pun boleh mengandung, dengan izin Allah.

okey begitu terima kasih

Takde kaitan. Sy dulu kurus tp perut maju ke depan sikit. Skg berisi makin buncit perut. Tp alhamdulillah boleh kata setakat ni senang lekat. Melainkan yg ada pcos tu mmg sedia maklum susah sikit dpt baby. Setakat gemuk2 biasa ok aje.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan