βœ•

27 Balas

Isteri sy buat medical checkup d swasta, hari tu kami ade tanye pasal makanan tambahan (as such vit, susu, etc).. Dr cakap, sebenarnye cukop sekadar makan ubat yg hospital & klinik bagi.. betol susu dan banyak pemakanan lain bagos, tapi x bermaksod kalau tak makan kandungan boleh affect kepade perkara lain yg x diingini.. most importantly acid folic jangan tinggal... sekadar share pendapat 😊

saya minum anmum. tp ramai yg cakap anmum materna boleh menyebabkan diabetic . then saya dah terbelii haritu , baruu la search psal anmum. bila minum , xmanis pun sbb saya beli yg kurang manis.... minum pun jarang2 je .. bukan hari2... kdg2 je minum 😊 time rasaa loya , saya minum . kalau tak , saya banyak minum air kosong je

Saya minum anmum pun sangkut..mmg tau anmum tinggi gula(padahal da amik pack yg less sugar) tu..tp sbb ramai kata bagus. Skali berat naik mendadak kna refer dietition. Dia suruh stop anmum. Mngandung ank no 2 & 3 saya minum hl je dr strt prgnt smpai la nk bersalin xde plak masalah mcm masa minum anmum..so saya mmg band πŸ™…πŸ»β€β™€οΈ terus anmum..

VIP Member

Nurse sy ckp kalo hb and badan ok.. Xminum susu pn xpa dh.. Cuma kalo minum lagi bagus utk ckup kn calsium.. Skrg kn kongsi calsium dua owg... And kalo minum lg bagus dpt elak sakit gigi and kebas2 tgn..

Kalo xnak minum susu ibu mngandung... Minum susu yg dlm kotak pn dh ok... Sy slalu minum dutch lady fresh milk and susu HL.. shari satu kotak kecik.. Kdg balun satu kotak besar shariπŸ˜‚

sepanjang sy hamil,msa 1week-5week je mnum,lpas tu stop trus..bila dh hilang alah,trus mnum balik tp x sekerap dlu..tp susu nie bt sy cepat mual..so xamk apa2 susu smpai dkt due dh nie..πŸ˜‚πŸ˜‚

VIP Member

Saya minum hari2 anmum materna (letak kat ofis) & similac (letak kat rumah) sebab nurse KK memang encourage minum susu. Sekarang dah tak minum teh & kopi sebab kena bebel hb menurun

susu ni tuk bekalkan kalsium sebb ibu mengandung perlukan kalsium. baby akan ambik kalsium dr ibu. kalau ibu kurg kalsium, ibu mungkin akan mengalami gusi berdarah dan sbgnya.

Apa2 susu pun dah memadai. Janji kalsium cukup utk ibu dan baby dan utk elak masalah cramp, sakit gigi. Sebab skrg consume kalsium utk 2 org kan? 😊😊

Xsemestinya la sis..minum susu apa2 pun bole..janji ada kalsium dan kurang gula..susu mengandung tu dahla mahal pastu bkn semua org serasi..

Kannn..kadang2 org taksub betul ngan susu mengandung ni..padahal yg pntg bukan susu tu tp kalsium dr susu tu..tgk plak gula dia compare yg lain..harga lagi..kalau ikutkan mmg hari2 kna minum susu bukan hari ni minum esok xminum.. Kalsium yang dianjurkan untuk ibu hamil usia 19 tahun ke atas adalah 1.000 mg kalsium sehari. Jika hamil di usia 18 tahun atau lebih muda, paling tidak 1.300 mg sehari. Jadi fikir2 kan la..

Klu xmo mnm susu bole amik kalsium tablet.. Fungsi sama juge.. Kalsium ni juge kurangkan rse sakit blkg. Based on my 1st pregnancy πŸ˜‰

kalsium tablet kk or beli kt farmasi sis..?

VIP Member

Sy minum enfomama a+ yg disediakan dkt klinik pun mual masa mengandung.. Minum susu kotak biasa dutch lady & brand lain baru ok

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan