10 Balas

klau period regular xnormal sbnrnya.. ptt 8w dh nmpk janin..and sy bleeding..kantung pon still 6w je xbesar2.. sy bln 1 aritu gugur kantung kosong smpai 11w.. lps tu sy ngndung lg skrg 8w jgk still kosong tp kali ni xde bleeding n xsure ada harapan ke x.. doc kte 50/50.. kali ni sy x sure period mcm mna sb sy gugur 8/1.. 3mggu jgk drh nifas keluar pastu 5/2 period balik then upt +ve.. harap kali ni persenyawaan yg lmbt

Klu x regular period, jgn rsau normal je, even sy regular period msa scan atas 8w pn x brapa nmpk. Kena scan dri bwah baru clear. Blh try scan swasta yg ada tvs, biasa dkt KK scan x clear sgt. insyallah ok slagi xda bleeding. Lain org lain bdan, sy pernah bca ada yg regular period pn start 12w ke atas bru clear scan

kalau tak track ovulation, normal je sebab kita sendiri tak tahu sebenarnya kita ovulasi bila and persenyawaan berlaku bila. dia jadi tak normal kalau lepas 2 minggu nanti perkembangan tak cukup 2 minggu dari yg scan baru ni.

normal sis...dy ikot orang jugak.. tggu lagi 2 minggu..slagi x dk darah keluar ke ap ke..klau ad drah kluar kene cepat2 g jmpe dr..saya alhamdulillah 8 minggu da nmpk jntung baby skli..awk jngn risau jngn bnyk pkir

Don't worry, normal je. baca post Dr Imelda. sebenarnya, kalau xde bleeding ke apa ke .. tunggu je sampai week 10. Itu sbenanya masa sesuai utk scan. InsyaAllah, ok je ☺️

terima kasih sis

normal tak normal saya tak berani jawap tapi first time saya scan genap baby 7w, saya punya ada kantung& janin kecik je macam kacang hijau..

saya period normal . regular period . janin nampak start minggu ke 11 . sebelum tu scan semua kantung kosong .

Haritu saya pun mcm tu jugak doc cakap suruh datang semula. Ni baru nk masuk week 8

normal je.. selagi x turun darah.. selalu ada yg nampak mase 12 minggu.. perut lain²

Normal kalau period x teratur. Klo period teratur , mksdnya x normal

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan