Sy pregnant 5minggu 5hari

Normal ke tak rasa mcm mengandung.....takde alahan....sihat je...mknn semua boleh telan....risau sbb tgok org lain ad alahan... ##firstmom #firstbaby #ingintahu

39 Balas
Tulis jawapan

normal je sis ..saya anak sulong xde alahan ,semua bedal makan termasuk makan durian semua hahahaha tp anak no 2 ni saya alahan teruk smpai 4bulan lebih ..sampai kena brenti kerja 24jam notis dan balik dduk kat kampung tinggai suami 2minggu sebab rasa alahan xmau duk tengok muka suami ,haishhh xtau nak kata la teruk saya kalini kena alahan , alhamdulillah sekarang dah masuk 5bulan alahan dah xdak dah ,makan semua selera dan bru bole start minum susu balik ..πŸ˜…bersyukur la sis awak tak ada alahan

Baca lagi

normal sis. tapi setiap org ni lainΒ². ada yg kena alahan di awal kandungan. ada yg kena masa trimester kedua. ada yg trimester ketiga dan ada yg tak kena langsung. macam saya, mengandung anak pertama dan ketiga, kena alahan teruk. rasa nak giveup. macam tak sanggup nak hadap dah πŸ˜‚. hariΒ² em suami kena bagi kataΒ² semangat. mengandung anak kedua,tak ada alahan langsung..gumbira rasa 🀣

Baca lagi

sy alahan skitΒ² yg bleh control lg... gosok gigi pgiΒ² muntah tu bse utk sy sbb dri dlu sblum kwen mmg bse gosok gigi muntah mcm angin tu... bile pregnant muntah mcm tu normal utk sy. tp alahan mcm kopi sy xbleh minum akan sakit perut sgtΒ², stkat ni Alhamdulillah mkn okay laaa bleh telan ikut tekak okay ke x... bau mknan berminyak tu mcm busuk tp bleh je telan πŸ˜‚...

Baca lagi

normal awal lg huhu tgu lg 1-2bln πŸ˜‚ tpi ade org xde alahan pum https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 πŸ’Ÿ Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat

Baca lagi
2y ago

ltk no nti saye add bg name umur n stay mn ye

saya dapat je tahu pregnant 6 minggu terus alahan teruk gilaa sis. alahan sampai 3 bulan dekat 4 bulan.. langsung tak boleh masuk makanan ape pun, minum air masak pun muntah... makan pun tak lalu, tapi paksa jugak... takde alahan lagi bagus sis, jgn meminta takut sis tak sanggup je nnti.. hehehhe

VIP Member

Normal sis.. saya pun camtu awal2 🀣 tapi diam2 je and bersyukur sebab takde alahan. Sekarang dah 16weeks ni kadang2 datang jugak mual masa gosok gigi. Kalau muntah time tu la rasa paling sakit, sebab awal pagi, perut still kosong πŸ₯² jangan risau k mommy? Enjoy yr journey πŸ₯°

2y ago

Kan πŸ˜‚ risau 2nd trimester ni tetiba datang..

hahaha macam kes saya haritu.. mula +ve semua ok, makan minum ok, bau semua ok rasa mcm betul ke saya ni pregnant gitew.. hari ni cun 8w mula dh rasa mual, pening kepala, lemau, rasa nak baring je πŸ˜„.. makanan pun keluar balik sis πŸ€¦β€β™€οΈ..

Sama lah tak da alahan jugak ..Alhamdulillah sekrang dah 17week 3day..tapi saya ada allergic ubat yg boleh tahan jugak nk hadapinye..tapi apa2 Alhamdulillah baby sihat tak ngidam apa2.Hope Mudah dan lancar segalanya..#firstbaby πŸ₯°πŸ₯°

normal je. lain org, lain rasa sis. kalau takda alahan , okay da tuh. jgn minta sis, scary nnt kalau kena. saya rituh lepas tau auto alahan teruk. hari2x rasa give up, konon tak mampu nak hadap. πŸ˜‚ .

2y ago

normal je sis..sebb saya pon takde alahan masa mengandung awalΒ² sampai sekarang ..saya pon sampai confius saya mengandung ke tak mulaΒ²..tapi insyaallah sis takde apa yg nak di takutkan insyaallah baby sihat kat dalam tu..kadangΒ² sampai lupa kita pregnantπŸ˜‚..alhamdullilah sekarang saya dah 14 week

syukur alhamdulilah ada teman jgk sya,awk tau tk kita dlm klngn yg brtuah sbb tkda alahan,tpi sntiasa brhati2 ya,jaga pemakanan n sntiasa sihatπŸ₯°πŸ₯°sya doakn awk dan bby sntiasa selamat dan sihat smpai due nntiπŸ₯³πŸ₯³

2y ago

Kan?? Alhamdulillah Allah permudahkan kita dengan takde alahan teruk.. πŸ₯Ή