6 Balas

Saya pun rasa benda sama… anak saya baru umur 21 hari. Tapi dia bukan jenis meragam. Cumanya kadang tu dia susah nak tidur sbb hidung tersumbat, perut kembung. Masa tu, rasa mcm give up sangat…. Bila husband tanya “sayang anak tak?” Saya jdi rasa berbelah bahagi nak jawab 🥹 syukur jugak ada mak yang tolong jagakan sekali. Kalau tidak, mungkin meroyan dah. Bila petang mesti start rasa sunyi and takut nak hadap waktu malam 🥺

saya pun sama as a first time mom.. kadang2 malam tu menangis sorang2 sebab takde yang tolong backup kita.. baby saya pun cranky menangis sampai berteriak.. sekarang tengah berpantang dekat rumah mak.. husband pun cuti dah habis.. bila husband jauh saya rasa kosong sbb xde kawan nak meluah.. hari2 tgk calender bila habis pantang sbb tak sabar nak balik rumah sendiri duduk dengan husband..

Baru lagi mmg mcm tu sis. Sy dulu anak sulung nangis2 mlm2 takde org bangun tgkkan sy, suami pun tido tak bangun2 wpn anak nangis sblh telinga dia. smpaikan sy bungkus anak dlm selimut sbb dah rs tertekan sgt. Mujur tak jd apa2 sy pn cpt sedar. Tp fasa tu sekejap je, InsyaAllah. Nt akan jd moment yg dirindui dan yg menginsafkan.

Sy pun new mom sis. Anak sy baru sebulan. Sy pun rasa macam sis rasa. Rasa overwhelmed bilaaa ada newborn. Sy harap sy makin ok and boleh jadii ibuu yangg terbaiik utk ank sy. Still learning and sy tahu benda ni ambil masa. InshaAllah semua akan ok nnt. 🥰

kuat mummy! it gets better InshaAllah. saya pun baru 23 hari jaga newborn. mcm² rasa ada. tapi sekejap je newborn ni akan berlalu 😊 sabar ya mummy. banyak² ckp dengan suami n parents. awak tak failed pun as a mother ok. you are doing great!

Its okay sis Semua ni baru untk ibu Perlukan masa untuk kita adapt Bagus sebab ada support dari husband n family Lagi better cerita dengan suami jangan simpan biar suami tahu situasi sis Dalam pantang emosi kena jaga

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan