7 Balas

Normal sis. Jangan banyak stress, minum air banyak dan rehat cukup. Saya mcm tu jugak masa awal preggy, alahan teruk tak selera makan, tak boleh tidur dan sakit kepala sgt. Tahap sampai kita ketuk2 kepala tu sakit dia. Sakit dari atas kepala, belakang sampai ke leher. Masatu saya ingat saya sakit sebab saya ni ada darah tinggi. Bila check darah semua normal, siap pergi klinik jugak tp normal semua. Nurse cakap normal rasa macam ni pada awal kehamilan. Suami yg banyak support pujuk urut bagi tahan. Sebab saya cuma makan panadol sesekali bila betul tak tahan aje, selebihnya saya berehat dlm bilik sunyi sambil menangis ?

VIP Member

Ibu yang alami sakit kepala kemungkinan kekurangan sumber magnesium dalam badan.. Sebab magnesium ni antara sumber yang mudah susut dr badan. Cuba la cari apa² supplement magnesium, dan paling baik sekali yang jenis oil buat sapu kat ketiak, bahu n tapak kaki lepas mandi. Lepas amik wudhu pn boleh sapu dekat tapak kaki.

ad je ..sy tk ad alahan ,tp kerap rasa letih dan malas ..pening tu kadang2 je. selera mkn pun kurang sikit mse dlm 5w smpai 9w. masuk 11w da ok sikit,blh masak slow2 sbb da muak mkn maknn luar .

TapFluencer

Hi mommy. Saya pun dalam seminggu dua kerap pening. Normal kalau puan takda muntah-muntah. Alhamdulillah. Always monitor hb ya mommy. #TAPactiveusers #TAPsupermoms

saya pernh hmpir pengsan sms mngndung,tgh solat.. tgk2 , rupanya hb low.. sya mkn hati ayam.. hb sya trus naik.. alhmdulillah

sy pon kerap sakit kepala. last cekup mmg normal je nadi. hb. tekanan. entah lahh.. lama pulak tu nk hilang walaupun dh tido.

Cuba cari magnesium oil buat sapuan la sis.. Sapu lepas mandi lagi mudah meresap. Sebab ibu mengandung ni kena dapatkan sumber magnesium banyak sebab 10% sumber magnesium akan diambil dr ibu untuk perkembangan janin. Lagipun magnesium ni mudah susut dari badan ya.. Sama ada sihat, sakit atau pregnant sekalipun..

Normal sis. Banyakkan minum air masak yer

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan