Bersama suami

Hi nk tnya boleh tk brsama suami pregg 33week?, boleh buang dlm tk?, maaf agak kurg sopan soalan ๐Ÿ™๐Ÿ˜… #pleasehelp#ingintahu

13 Balas
Tulis jawapan

xkisah pun dalam dan luar as long minum air kelapa utk cuci baby bg bersih..supaya bekas air mani suami yg kering tu x melekat pd kepala anak yg menyebabkan kuping putih2 tu. itu tips yg dikongsi oleh nenek sy dan sy amalkan masa mengandung dua ank sblm2 ni..nk minum pun kandungan harus 7bulan dan keatas, bukan pd awal pregnancy.

Baca lagi
2y ago

Yup sokong sis norazian. Air mani suami takkan boleh menembusi kantung baby ๐Ÿ˜… langsung takde kena mengena dengan kerak ke apa2 pun pada baby.

Dari awal saya pregnt smpai skrng dah nk bsalin saya baca rmai yg xbg buang dalam since trim1.. ni dah trim3 pon baca bnyk yg ckp xleh gak ๐Ÿ˜‚ lepas bsalin nt lain crita pulak ๐Ÿ˜‚ ikut kesuaian sndri la sis. Jgn ikut org. Bdn kita xsama. Cuba je. ๐Ÿ˜

2y ago

baik sis ,tq๐Ÿ˜

hai saya ibu kepada 4 org anak otw heheh untuk saya Dari awal pregnant bersama suami buang Dalam alhamdulilah tak ada ape baby keluar 38 minggu & 40 minggu tak ada bersalin awal pun ๐Ÿ˜˜

2y ago

tq respon sis๐Ÿฅฐ

elakkan buang dalam sis sbb cecair dari suami boleh melembutkan servic & boleh mnyebabkan kontraksi ini berdasarkan pengalaman sy sendiri. better tunggu dah full term baru boleh buang dalam untuk mempercepatkan proses bersalin ๐Ÿ˜

VIP Member

Buang dalam tak digalakkan. Sebab nanti perut akan krem dan awk akan rasa kontraksi. Boleh minta suami buang dalam waktu menunggu hari nak bersalin untuk bantu percepatkan bukaan.

2y ago

so buang luar je la ya๐Ÿ˜…

VIP Member

Shahida saidi: Bukan nk ckp betul atau tak, cuma apa sy ckp mengikut fakta perubatan sahaja n dripd doktor. Mungkin juga ikut org. Mcm sis husband lps dlm, tak sakit

2y ago

tq sis ๐Ÿ˜Š

penglman sy 4 ank smua buang dlm..jrg la buang luar..dri awal prgnnt tu smpi nk brsalin..cume da masok 37w sy kerapkn bersama je..

2y ago

ok sis tq๐Ÿ˜Š

buang dalam teda masalah sis.. teda effect pada bayi pun sebab bayi dilindungi oleh lapisanยฒ lupa nama suda, nnti tanya dr, dorg akan explain jg tu

2y ago

ok tq sis๐Ÿ˜Š

Sy hari tu buang dlm n rasa brixton hicks tu after that.. not a pleasant feeling tp xde la induce labor

2y ago

ok sis.tq respon ๐Ÿ˜Š

buang aje tgok serasi x.. kdg org ok je buang dlm.. actually mmg bgus buang dlm.. x perlu nk tggu dekat edd baru nk buang dlm ๐Ÿ˜‚

2y ago

tk ape2 ke sis?๐Ÿ˜