βœ•

62 Balas

Untung lg sis.. Sy bila doktor comfom hamil... Seminggu lpas tu semua dtg... Morning sikness sampai bersalin.. Loya, pening kepala.. Sakit badan, sakit pinggang, mengantuk... Mengidam itu.. Mkn muntah balik.. Mabuk.. Nk katakn semua ada...tp alhamdullah semua dpt rasa bl hamil... Apa yg org cerita semua sy dpt.. Kuar pon baby girl.. Org kata klo mabuk teruk, morning sekiness teruk kuar baby girl.. Tp tah sy tengok ramai yg kena mcm sy kuar pon ada baby boy n girl.

untung awk tk kne morning sickness...di trimester ptme...sy sebulan mse ngdung..sy tk tau kan..sbb dpt tau bile kndungan msuk 2bulan..die bile dpt tau ngdung...segala morning sickness org mngdung sy dptπŸ˜‚malangnyer diri..muntah3...berak3 cirit...sakit pinggang...plus tekanan darah rendah lagi...jd malas mandi smua lah pnyakit yg blawann dgn diri kite dtg....untungnye awk tk kne kan...antibodi awk kuat.

mudah mudahn...aamiinn..

Normal sis sebab saya pun takde mabuk masa pregnant,semua berjalan dgn lancar Hb ok,tekanan darah ok,minum air gula pun ok..Alhamdulillah perjalanan pregnant sulung ni dipermudahkan,tapi kekok masa dlm pantang baby susah nak tido memang tak cukup tido lah,tp takpe pengalaman sebagai ibu baru

Sy kan sis x pernah rs simptom2 loya mual etc tu sepnjg pregnant dr ank no 1 smpi la 4.. Alhamdulillah rezeki.. Tp suami yg dilanda demam berselimut x lalu mkn x blh bau xnak mandi segala bagai πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ Dia plg trauma nak lalui 3 bln pertm tu klu sy preggy.. Haaa hambik 🀣🀣🀣

Takde masalah tu. Saya tak pernah ada mabuk sepjg 9 kali pregnancy.. cuma letih dan lesu2.. tp beware kalo letih2 dan lesu lenguh tu tiba2 hilang, sila check sebab pregnancy sy ke 7 , saya g buat ultrasound tgk dh gugur..

Sye pun sama mcm sis takde pape alahan. Alhamdulillah, cuma mmg cpat penat dan mengantuk. Satu lagi, symptom sye sakit punggung belah kiri πŸ˜‚ dari segi selera mkan, sama je mcm sbelum pregnant tpi lagi kuat mkan haha.

Saya pon awal2 haritu alahan teruk.. Lepastu tiba2 alahan tu hilang.. Sampai terfikir aku ni mengandung ke x.. Risau jugak.. Tapi bila scan baby okay je siap lambai2 lagi hehe.. Sis banyak fikir yg baik2.. Trust Allah ❀

Welcome 😘😘

Alhmdulillah klau tiada alahan.. sy first preggy mcm sis... tp second ni.. daa nk masok 4bulan .. still loya , mabok n xleh nk mkn nc sgt sangat ... asal mkan nc jer abis semua isi2 perot keluar ....😒😒😒

Sy pun masa mula mengandung fikir mcm sis.. Segalanya bermula selepas kandungan masuk 3 bulan... Alahan yg teruk sekali pakej demam batuk selsema... Mabuk dia xblh nk sembng lah aih🀯

Saya makan sikit muntah balik, apa yg masok nanti mesti rsa nak terkeluar balik. Sampai asben pon kesian kat saya and dlm perut tu. Siap cakap Kalau macamtu baby nanti nak kenyang apa hmm πŸ‘‰πŸΌπŸ‘ˆπŸΌπŸ˜­

Mesti comel bila ibu mengandung mcmtuh kan πŸ˜‚ apa pun. Still kena jaga permakanan yaaa.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan