pergi kenduri kawin kawan

nak tanya.. saya ada baby 3 bulan.. husband ada kat kelantan, saya kat selangor.. ahad ni ada kenduri kawan saya kat nilai.. saya teringin nak pergi.. tapi patut ke tak pergi ye? sebab husband ada kat kelantan, tak dapat nak datang sekali.. better saya pergi dengan mak ayah dan adik (blh tlg jaga baby) saya atau pergi dengan adik beradik husband ya? mana lagi nampak proper? atau langsung takyah pergi ya? takut je nanti kat kenduri, ramai tanya mana husband.. cane ya? haha saya buntu

3 Balas
Tulis jawapan

Saya faham situasi yang saudari alami. Memang tidak mudah untuk membuat keputusan dalam situasi seperti ini. Bagi saya, lebih baik saudari pergi dengan mak ayah dan adik yang boleh membantu jaga baby saudari. Mereka pasti akan memberi sokongan kepada saudari dan juga boleh menjaga baby saudari semasa saudari sedang pergi kenduri kawin kawan saudari di Nilai. Saya rasa itu merupakan pilihan yang lebih baik berbanding pergi dengan adik beradik husband saudari. Adalah penting untuk memastikan bahawa baby saudari mendapat penjagaan yang baik semasa saudari tidak ada di rumah. Tentang soalan orang lain nanti di kenduri kawin, jika mereka bertanya di mana suami saudari, saudari boleh jelaskan dengan jujur bahawa suami saudari sedang berada di Kelantan dan tidak dapat menghadiri kenduri tersebut. Tidak perlu malu atau buntu, kerana itu adalah keadaan yang tidak dapat dielakkan. Pasti ramai yang akan memahami situasi saudari. Jadi, saudari pergilah dan nikmati kenduri kawin kawan saudari tanpa rasa terbeban. Semoga saudari dapat membuat keputusan yang terbaik. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

husband saya selalu outstation, memang selalu pergi mana dengan parents je. kenduri kawan, kadang2 jumpa kawan pun bawa mama saya atau mak mertua sekali. 😅 diorang pun seronok berjalan. kenduri kawan awak kan, so better bawa parents la daripada adik beradik husband 😅 macam saya suka bagitahu siap2 dekat kawan saya. kadang tu saya tanya, datang dengan sekian2 boleh ke? bagitahu je perkara sebenar husband kemana, husband bekerja bukan ada apa apa pun.

Baca lagi

tnye suami first . nnti bincang same2 lagi ok rsenyeee. nnti boleh tau dengan siapa boleh perginyaa. sbb bby kecik lagi kan