12 Balas

VIP Member

sy dlu bby kecik jgk...awl2 bersalin normal xde pape.tp lama2 lps satu2 mslh timbul.dan akhirnya ank sy di jemput ilahi...bby xckup berat byk risiko sis...tp sy rs sy tahu knp bby sy kurang berat.sbb dlu pregnant sy xjg sgt pemakanan.result sy selalu anemia.ubat sy xmkn mn sbb ms tu alahan bau kuat.skrg sy sdr betapa pentingnya pemakanan ibu semasa mengandung..now sy pregnant lg.tp bby sy besar plk dh dlm perut😅 hrp2 klua nnti sihat la dia.insyaAllah..

Saya pun 31weekS nnti kna scan lagi kata doc bby kecik.. scan 28weeks tu 989gm x smpai 1kg... X pa la sis bby kcik jnji sihat ckup sifat pe sume alhamdulillah laa kan... Sbb bila klua nti 2kg lbih jgk... Ank sya yg 1 2 3 smuaa berat 2kg lbih tym 28weeks tub2 klua jaa 3.7/ 3.7/ 3.4 🤣🤣... Klau kcik snng sikit nak teran bila bsalin x perlu tenaga bnyak kot ahahahha 😊

tu la syukur sgt

Hehehe.. U ade 5 weeks plus lg nk naikkan berat bdn..kalau bersalin maybe baby xbesar sngt dlm 2kg lebih2 cmtu je.. Xpe sis..baby besar kt luar xpe.. Xsakit sngt masa nk meneran.. Besar kt dlm perut kena kerja kerasss sikit nk meneran..hehe

ehh bby awak sama mcm sye.. dokter pakar ckp bby sy kecik.. bby sy berat.. 1.459kg.. nk dekt 1.5kg.. insyaallah bby ley berat lagi..

VIP Member

sama lah, time tu 30w berat baby 1.4kg, risau gak.lpastu doc ckp normal.lega la jugak and skrg lagi kuat makan and minum susu

Sis minum susu tak..cuba minum susu anmum InsyaAllah berat baby naik..ni pengalam saya prggy anak kedua dlu..

scan 28w bulan lepas bby dh 1.2kg 😊 xthu scan bulan 9 nnti utk 36w 😊

VIP Member

Samaa dgn sy.. As long dr ckp normal ok je.. Jgn risau sgt 😊

VIP Member

Tak pasti sis. Sebab berat scan ni hanya angaran

Saya 30w baby berat 1.4kg

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan