Baby 4 bulan meniarap

Nak tanya la anak2 mom kat sini yang anak 4 bulan tu dah pandai meniarap ke? Anak saya baru masuk 4 bulan tp tak reti meniarap lagi, ade la try pusing2 kan badan nak meniarap tp tak pass lagi 🀣

10 Balas
Tulis jawapan

anak saya lagi tiga hari nak masuk 4 bulan alhamdulillah dah pandai meniarap, bangun tidur terus meniarap, kadang tidur pun meniarap letak atas tilam pun terus meniarap, excited la juga first mom kan 🀣 but rasanya takda apa masalah pun perkembangan anak semua lain lain kan, as long nurse doc tak cakap apa apa then okay.

Baca lagi

ank sy pun sama. dah 4bulan. masa 2bulan dh pndai meniarap sndri. 3bulan dh pndai pusing balik. sy jarang sgt ajar tummy time. sebulan tu boleh dikatakan 4kali mcm tu je. normal sis 4 bulan belum pndai. setiap bby taksama. baby ni apa2 pun dia akan pandai atau belajar sndri. kita just support sikit2 je

Baca lagi

saya ada tanya juga dgn dr masa ambik vaksin usia 4 bulan,adalah normal kalau bayi blum pandai meniarap,biasa nya usia 6 bulan macam tu baru baby akan pndai..utk usia 4 bulan ni baby kena tahu baring mengiring kiri atau kanan tu yang penting

2mo ago

Skrng ni baru masuk 4 bulan mmg dia suka ngiring badan kiri kanan je. Cuma xberhasil meniarap lagi. 🀣 pernah la sekali tu je dia berjaya meniarap sendiri tp xpandai pusingkan balik badan

mommy jangan risau.perkembangan baby lain2. paling lewat biasanya 6 bulan. nanti bila baby dah pandai meniarap,,mommy pulak yang akan bersilat setiap kali nak pakaikan dia pampers.

Anak saya 3 bulan setengah dah menunjukkan tanda2 nk meniarap. Dah reti mengiring hampir niarap. Saya yg risau bila dia wat camtu dlm buai. Siap tarik2 buai lagi πŸ˜΅β€πŸ’«

2mo ago

Baby saya mcm tu la sis bila baringkan kat katil dari 3 bulan stengah suka ngiring kiri kanan mcm nak niarap tu. Prnah la skali dia berjaya niarap sendiri tp takreti pusingkan balik lagi badan tuπŸ˜… tp tu la baru masuk 4 bulan ni xnmpak lagi dia niarap btul2. Ngiring kiri kanan je bnyak.

Sama sis anak saya pun baru masuk 4m tak pandai meniarap lagi. Bila kita bagi stimulasi utk dia belajar, dia pandai keraskan badan diaπŸ˜…πŸ˜…

2mo ago

Haha normal la kot kan? Anak saya suka ngiring kiri kanan je tp takmau meniarap lagi dia🀣

anak saya 4bulan dah boleh meniarap..sis kerap buat tummy time pada baby boleh ringankan badan baby untuk meniarap

normal je sis anak saya nk 4 bulan lebih nk dekat masuk 5bulan baru pandai meniarap sendiri ..

anak sy da pandai sbb sy ajar hari2. Tp skg da pandai meniarap adoiii susah nak pakai pampers

2mo ago

Masalahnya anak saya xreti meniarap lagi pun dah susah pakaikan pampers sbab xleh duduk diam asyik pusing badan kiri kanan je😭

Anak da 4 bulan stengah xpandai lagi niarap 😣😣😣😣

2mo ago

Haha xpe la kan sis. Kite slow2 la bagi diorng biasalan diri nnt pandai la tu kan🀣