14 Balas

Saya 7-8w asyik muntah takleh makan . Now dh masuk 11w sy alah tgok kereta bparking susun2 tu. Sy muntah2 habis keluar isi perut. Pdhl elok je makan nya, bila buka tingkap tgok kat luar kereta parking susun2 tu muntah x brenti. Blm lagi part keluar rumah mana2 sy muntah. Skg sy elak kluar rumah. Hahahaha jenguk keluar pun xnak. Seksa rasanya 😵‍💫

masa 7w tiba2 sakit kepala sgt2, tido je spnjg hari. makan tak ada selera, mual. tak boleh dekat dgn makanan bergoreng. bende yg kuat baunya mcm minyak wangi, sabun mandi. badan pulak banyak angin.. masuk 8w makin kurang semuanya.. kadang2 je dtg alahan tu dtg

strt 5w alahan taleh duduk umah langsung , mual pening . nasi , ayam tleh langsung nk mkn , 7w kepala sakit mcm nk pecah. alhamdulillah 9w alahan kurang dah . ada masa dia mual pening . ada masa ok ok je .

Saya sepanjang first trimester tak selera makan nasi. Tengok lauk2 kat kedai pun loya. saya makan biskut and roti je. Sampai turun 5kg.masuk trimester kedua baru selera makan balik. asyik lapar je hehe

saya mula2 ke rasa loya,munta pun kluar angin gitu je pstu skrg 10 minggu takde alahan langsung...makan brselera alhamdulillah....tapi kena kawal mkn sbb berat naik mendadak🤭

Ada.. Strt nk msuk 7 week alahan teruk. Sakit kepala, xselera nak mkan. Rse nak baring dan tido je sbb sakit kepala. Sekarang nk msuk 9 week, alahan da makin kurang.

Start 6weeks dah start alahan, mual mual pagi petang malam. Lepastu alahan dgn suami, tak boleh nak dekat2. Kdang tgk pun mual. Nasib baik pjj jumpa weekend je huhu

saya start 5 week dah mmg ada alahan.. pening and perut sentiasa berangin.. 7 weeks dah okay.. Now 8 weeks dtg balik sakit kepala dgn mual2 tu..

saya alahan teruk, tengok nasi terus rasa nak muntah. minum air putih langsung tak boleh . kalau buah mesti nak makan buah yang masam je.

ada. Saya start dari minggu ke 6 sampai lah la ni. Skrng minggu ke 10 . Mula2 tu mmg teruk sgt. Mmg tak larat. Skrng slowly okay

Soalan popular