8 Balas

VIP Member

Jangan risau.. Buka buku pink takda check apa pun. Cuma kalau boleh datang pagi. Sebab prosuder bukak buku pink ni agak lama juga. Ambil masa. Bukak buku pink dia akan ambil tinggi, timbang berat untuk tahu BMI awk, lepastu ambil tekanan darah, lepastu kencing untuk cek urine, ambil darah cek HB. Lepastu, awk masuk 1 bilik jumpa nurse, nurse cek payudara awak, kaki dan mata. Then, nurse akan buat ujian DASS untuk kesan samada awak ada depression or not. Atau anxiety. Itu sahaja. Then,, nurse akan uruskan buku pink. Then, nurse akan consult la awak cara pemakanan ke macam tu. Risiko-risiko ketika mengandung nurse akan tergkn nanti. Itu sahaja. Lepastu.. nurse akan bagi awak appoiment untuk jumpa nurse dan doktor. Kalau checkup KK, awk akan ada 2 appoinment. Samada jumpa nurse atau doktor. Akan ada masa, personal nurse yg jaga awk akn dtg kerumah untuk cek awk dan kandungan. Itu sahaja. Setiap kali checkup KK prosuder wajib: 1. Timbang berat 2. Tekanan darah 3. Ambil darah cek HB 4. Kencing cek urine

TapFluencer

Awak ni... saya suka bila buka buku pink sbb nak tahu tahap kesihatan kita dan kandungan. Kalau ok syukur... kalau tak ok, kita baiki.. syukur jugak, at least tak melarat, kan.. Bagi saya, awak buanglah risau tu ke luar... bukan best pun rasa risau ni. Penat je emosi awak rasa begitu. Enjoy your pregnancy journey, ya! 🤲🌻

sangkut apa? kalau buka buku xde sangkut2 lah. semua ok je. cuma kna dtg awal pagi. sbb proses dia lama. nk cek gigi lagi. org ramai lg. bila nurse tnya ad mak ayh kencing mnis or darah tinggi tu,kne jujur. jgn tpu2. kesan kt kta time hujung2 pregnant. haa ni yg risau sangkut. time mnum air gula. atau sangkut hb rendah. chill je ye

Tak perlu risau. Masa tu la kita blh tau darah kita ok ke tak apa semua. Dia akan check urine, darah, berat bdn. Ada sembang2 sikit dgn doktor/nurse sejarah kesihatan keluarga. Cuma sy nk pesan mkn siap2 sebelum pergi kk sebab masa sy kena buka buku haritu ambik masa 2jam.

tips dr saya banyak minum air masak je, sebab masa saya buka buku pink kena buat urine test 3kali, sebab urine tak cantik, doc refer lab nk check ada masalah kencing kotor atau x.. tapi xde kencing kotor pun sebenarnya, cuma kurang minum air sebab tengah alahan teruk..

tips Saya satu ja . jgn lupa byk minum air kosong . sbb time mengandung ni la mudah dpt kencing Kotor . Saya first bukak buku pink dh sgkut kencing ada protein . dh kena dtg semula 2mgu. then Masa bg urine cuci dulu miss v bersih² ambk urine yg tgh² .

betul sis.. sya pown trkena mcm tu..

TapFluencer

Takde tips. Relax je, nurse amik darah, pergi lab buat urine, amik tinggi & berat, then nti nurse ada interview sikit psl health condition. Tu je.

VIP Member

Time sy dia takde check apa2 pun, tp kwn sy time buka buku terus kena check segala. Haha ikut kk

Soalan popular

Artikel Berkaitan