Migraine teruk

Mummies yang baru masuk trimister ke-2 ada alami migraine yang teruk tak?? Saya dah 17w, almost hari hari migrain. Takleh bangun dari katil. Nak buat macam mana ya 😭#bantujawab

8 Balas
Tulis jawapan

Migrain semasa kehamilan memang boleh menjadi cabaran, terutamanya dalam trimester kedua. Walau bagaimanapun, terdapat beberapa langkah yang boleh diambil untuk mengurangkan kesakitan dan ketidakselesaan. 1. **Rehat yang cukup**: Pastikan anda mendapat rehat yang mencukupi. Kadang-kadang migrain boleh berpunca daripada kurang tidur atau terlalu letih. 2. **Elakkan pencetus migrain**: Kenal pasti apa yang menyebabkan migrain anda seperti makanan tertentu, bau, atau cahaya terang. Cuba elakkan pencetus ini sebanyak mungkin. 3. **Minum air secukupnya**: Dehidrasi boleh menyebabkan migrain. Pastikan anda minum air yang mencukupi setiap hari. 4. **Makan dengan kerap**: Jangan biarkan perut kosong terlalu lama. Makanlah dalam kuantiti kecil tetapi kerap. 5. **Pengurusan stres**: Cuba amalkan teknik relaksasi seperti pernafasan dalam, meditasi, atau yoga untuk mengurangkan stres. 6. **Persekitaran yang tenang dan gelap**: Semasa migrain menyerang, duduk atau berbaring di dalam bilik yang gelap dan tenang boleh membantu mengurangkan kesakitan. Jika kesakitan masih berterusan atau semakin teruk, adalah lebih baik untuk berjumpa dengan doktor. Doktor mungkin akan memberikan nasihat atau rawatan yang sesuai untuk keadaan anda. Untuk ibu hamil, suplemen boleh membantu dalam menyokong kesihatan keseluruhan anda. Anda boleh pertimbangkan menggunakan produk suplemen untuk ibu hamil dan menyusui melalui pautan berikut: [suplemen untuk ibu hamil dan menyusui](https://invl.io/cll7871). Semoga cepat sembuh dan menjaga diri baik-baik ya! https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Hi sis, saya pon dalam trimester ke 2 sekarang, saya pon kerap sakit kepala sekarang, before pregnant takde pon sakit kepala. Saya bagitahu doc kk, doc kata boleh jadi punca sebab kurang minum air time pregnant since saya takleh nak telan air kosong sebab rasa nak termuntah, stay strong sis !

Sama, masuk trimester 2 migraine menjadi jadi 😭 sampai tak tahan lah sebab hari hari. Nak kerja pun takda mood langsung. Darj bahagian mata sampai ke kepala. Rasa berat sangat. Before pregnant tak pernah sesakit ini 😭 tak tahu apa yang triggered. Maybe makanan

sy punn dah takda tips . guna tips semua dah takjalan sakit berhari hari tapi sy kerapkan mandi dgn air yg agak sejuk dan tidur dgn coolfever. agak membantu tapi waktu mlm dtg balik migrain tu

ada cuba ambil magnesium? sangat bagus untuk migraine, and pregnant lady in general. saya takde migraine time pregnant tapi time study dulu teruk juga hari2 ada attack.

2w ago

Okiee boleh try. Nanti saya survey magnesium di pharmacy terdekat. Terima kasih 🥰

Hb sis mcm mana ye? Saya pun 17w, selalu sakit kepala, ada yang cakap maybe hb low. Bulan lepas app kk elok je hb, tunggu next week app kk pulak cek hb

2w ago

Hb okie je normal. Dah mengadu dekat dr dia kata makan paracetamol tapi jangan ambil kerap sangat. So basically tak membantu pun apa dia cakap 😭😭😭

sama sis..masuk je trimester 2 kerap sgt sakit kepala, asyik nk baring je, nk bangun rasa lemah sgt..

sama lah kita. kalau teruk sgt better pergi klinik cek