BELI BARANG BANY

Hi momy , saya skrng 19weeks 1days ..saya frst mom nk tnya dah boleh strt bli brng bby ke? Ad stngh orng tua2 ckp nti 7 bulan tkut bli awl kan ad tutt tutt, mcm my mom ckp dh blh strt bli sikit2 sbb ad bby yg kluar msa umur 7 bln lgi pun adπŸ€” #firstbaby #firstmom

8 Balas
Tulis jawapan

Saya dah 21 minggu , dah mula beli barang baby sikit sikit sbb saya full time housewife, suami ja bekerja jd bajet duit baby tu tak bnyk sangat. Bajet beli setiap bulan RM100 - 200 je sebulan , tu yg start beli dah tu πŸ˜…. Nak tunggu hujung hujung beli pun takpa, ikut atas diri sendiri sis. Lgpun saya saja beli awal sbb keadaan sekarang pun dah mengah , takut nnt 3rd trimester lg lah πŸ˜‚

Baca lagi
11mo ago

Itu la sy pun kdng2 rasa mengahhh dah sakit pinggng .. thnks sharing sis 🀍🀍🀍

sama mggu dgn sy..sy dh start bli sbb sy dh rsa x larat bjlan byk2 skrg..lagi pulak sy bkja..cuti je bru ada masa nk bli brg ke apa..suami pon kja lain2 negeri..cuti x sma..xpe..prepare yg wjib2 sja..jgn mmbzir..x ckup leh tmbh beli..jgn terbeli byk..kang jnuh sedekah ke org

11mo ago

ye sama2...❀️❀️

Up to you sis. Sekarang pun dah boleh start beli. Ada yang suka beli sikit2. Ada yang beli sekaligus semua. Yang pasti buat perancangan bajet dan masa. Bila dah masuk 3rd trim nanti kita akan mudah penat, jadi tak kuasa dah nak membeli haha.

sy nak tunggu scan gender baru beli brg2. tp awak 1st time kan boleh je beli sikit2 jd xla berat Sgt nak beli sekelepuk dah hujung2 nanti. sy tggl topup yg mana xde je since ni 3rd pregnancy. recycle abg kakak dia punya dulu je 😁

VIP Member

beli je...xde istilah beranak awl nye..sy beranak 39 minggu beli wktu 2bln...excited..5bln dh kemas beg hospital🀣🀣..tp 39minggu jgk bersalinnye..dua2 ank cmtu

saya 19w esok, dah beli pampers 2pack kecik, set mandian youbaby sebab ada promo masatu. beli ja sikitsikit ikut kepercayaan sendiri sis hehe

11mo ago

Thnk you sharing sis 🀍🀍

tu la saya pun fikir benda yg sama. Eh jgn lupa pegi baby fair mid valley bulan 7 ni. Mana tau brg2 baby murah.

Tutt tutt tu apa sis sy tak fhmπŸ˜‚

11mo ago

Mcm ssuatu yg tidak diingini trjdi pada bby …