Baby muntah & selalu kentut, keluar sedikit najis

Hi moms, baby sy 1bulan 16hari. Baby saya minum fm(s26). Sebelum ni ok je dia minum tiada sbrng masalah. Tapi sejak dh minum sampai ke4 kotak, baby saya selalu muntah selepas menyusu dan selalu kentut,ada keluar najis sikit. Berak banyak pula 1hari 1kali sahaja. Ni maksudnya susu dah tak sesuai ke? Saya risau sangat2 nampak baby saya macam tu 😭 Dia lapar tapi lepas minum terus muntahkan balik semua 😭😭 Bukan jeluak ya. Saya dah buat urutan "i love you" juga supaya dia tak kembung tapi tetap sama. Saya juga sllu sendawakan selepas dia menyusu 🥹 #bantujawab #SeriusTanya #ingintahu #firstmom

2 Balas
Tulis jawapan

Adik saya pun pernah mengalami masalah yang serupa dengan bayi saya. Setelah berunding dengan doktor, kami dapati bahawa mungkin bayi saya mengalami masalah pencernaan. Doktor menasihatkan agar saya mencuba menukar formula susu bayi atau cuba susu bayi khas untuk pencernaan yang lebih sensitif. Selain itu, doktor juga menasihati saya untuk memberi bayi saya minum dalam posisi tegak dan memberi jeda setelah minum untuk mengurangkan risiko muntah. Saya juga cuba mengelakkan bayi saya terlalu aktif selepas menyusu supaya tidak mengembungkan perutnya. Semoga perkongsian ini dapat membantu anda mengatasi masalah yang sedang dihadapi. Jangan risau, ibu-ibu lain juga pernah mengalami hal yang sama! https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

sukatan brp oz? brp lama gap?

4mo ago

3oz kadang 4oz, gap 3jam/4jam. klau gap 2jam sy buat 2oz je