17 Balas

hormon Mase peknen ni die lain sikit..sgt2 sensetif..kadang tgk kartun y sad tu pn blh nngis esak2.. insyaAllah akan pulih nnt lepas bersalin.Ape pn jg perasaan mommy dlu..tenangkan ati..jgn serabutkan diri.pk diri sendiri ngn ank dlm perut tu dlu..kite y urus emosi kite.klau ikut sakit ati nk marah..xdpt pe pn just stress.bt ape y mommy rase isi mase lapang..tgk utube pasal2 ibu or bby2..bace buku or hobi mommy.xpe luah je y mommy rase..kami dgr..sbb x sorg mommy mcm ni.bab dgn suami kdg api jgn d jirus ngn mnyk..tp air.sorg marah sorg lg klau blh jgn melawan..lepas reda slow talk.kite n suami Ade prob sendiri..kdg kite pn xtau ape y dieorg pk.sbb org laki kurang nk masuk dlm jiwe kite..ape y kite rase ape y kite nk sbb tu kite kna saling menerima.perkawinan ni kite x blh harapkan appy 100%..badai tu ttp ade..ujian tu y akn memperbaiki kelemahan kite n baru nmpk kekurangan msg2.org laki pestime nk jd ayah..kdg ready tu blm sepenuh selagi x nmpk ank dpn mate..laki ni matangnye lmbat sikit..tp smpai tahap die akn sendiri berubah insyaAllah..mommy bnyk bertenang ye..skarang pk y dlm perut.. insyaAllah ank nnt y akn jd pengubat

terima kasih sis

saya pjj, tp takdela jauh sgt seminggu skali jumpa cuma nya mmg terasa selalu dengan suami boleh kata hari2 nangis dulu lepastu saya pujuk diri sendiri saya balas balik suami buat tu dengan takde rasa apa2 saya jadi heartless 😂 sebab saya risau kalau nangis selalu so saya terpaksa teruskan tak rasa apa2 pun dkt suami rindu ape pun tak rasa suami saya kerja berat, dan mmg payah nak reply whatsApp bila saya ckp i love you, atau miss you dia lansung tak reply sakit sgt hati ni berbulan saya makan hati lama2 saya malas layan lantak lah suami, saya nak happy berdua dengan baby je asalkan ada baby dlm perut, saya happy haha alhamdulillah menjadiii saya tak reply pun suami dok rindu ke ape lantak diaaaa... lepastu suami balik, terus macam2 dia layan saya baik2 bawak jalan,belikan makanan saya mengidam dah lamaa sgt terus terpujuk hati 🤣

klau kerja,mmg sya faham bila dia xreply/call...tpi bila wktu free tu sya nak dia ada masa dgn sya ja....sblom ni kalau xcontact pun okey.....jdi nk handle rasa "suami sntiasa ada" jdi susah sngt².....skrg cuba kwal....cuba lagi utk handle situasi....harap xjdi balik lah hormon mcm ni....sbb mmg penat sngt nngis xbersuara....

ini sebenarnya pembawakan budak. sometimes ibu akan jadi agak sensitif dengan semua benda especially yg kecik2 pun dia kisah. tapi patutnya bila dah bgtau kat suami, dia patutnya faham lah kan. tapi tulah. tak semua suami akan faham mcm tu. sometimes dia pun akan naik rimas. masing2 kena tolak ansur. ibu takleh terlalu ikutkan emosi. kena fikirkan baby dalam tu. kalau kita emosi, baby tu akan stress juga. ohh no! jadi kena duduk dan bincang. tp jangan bincang gaduh2. cari masa yg sesuai. yg mood dia bagus masa tu. kena win-win situation. jangan nti keputusan menangkan sebelah pihak je . 😊

uh.. kalu depan2 baru sesuai bincang2. susah sikit lah kena banyakkan sabar. doa banyak2. sebab Allah yg pegang hati dia.

Pregnant mmg emosi mcm roller coaster. Samalah kita LDR .Awal awal saya mcm tu benda kecik pun nk marah. Lambat reply pun boleh ngamuk. Tp bila lama lama rasa mcm tak baik pulak so klu masa marah tu try untuk ingt balik apa kebaikan suami buat pada kita. Dia tlg buat kerja rumah , dia sungguh sungguh cari duit walaupun kena LDR, lama lama hati tu jd lembut. Skrg dh kurang gaduh and suami pun makin pay attention kt kita. Kdg lelaki dia cepat serabut klu kita asyik marah marah pastu lg dia mls nk layan , last last kita sakit hati 😅 apa apa pun be strong ok mommy 💪🏻

terima kasih sis

sy emosi mcm ni masa trim 1 sbb dia sibuk dgn kerja dia je.. 😂 awk try buat sesuatu yg awk suka buat.. contoh kalau awk suka tanam pokok.. awk pergi laa tanam pokok kt luar rumah tu.. kalau awk rase nk gi tgok wayang.. awk pergi je tgok wayang.. cuba buat aktiviti yg happy kan awk.. lupakan skejap pasal nk gaduh dgn suami.. lupakan skejap pasal suami awak.. ambik masa buat sesuatu aktiviti untk diri awk rase tenang.. kalau boleh jgn berkurung je dlm bilik kena jgk buat benda2 lain biar otak tak fikir2 benda negatif

hi awak.. bila kita mengandung mmg ada kita akan jadi sensitif walaupon perkara tu kecik.. kadang benda tu xde la teruk sgt kita boleh menangis.. sy pjj dgn husband dr awal pregnant sampai la skrg baby dh setahun 5bulan awak.. ni tgah pregnant no 2😅😅.. 22 kena byk bertolak ansur..22 kena saling give and take..kalau ada terasa hati cuba bgtau.. dua2 kena ckp elok2.. cari masa terluang utk luah isi hati.. jgn pendam dlm hati awak.. inn shaa allah, allah mudahkan okay..jgn stress tau awak..

kali kedua suami ulang balik kesilapan dia....sya dah jdi mcm xnak ambik tahu...penat sngt...kluat dri bilik,kena kuat dan snyum dpn kluarga...masuk bilik mnngis...tiap malam nangis tnpa suara smpai bngun pagi tu letih sngt....susah nk bincang sbb bila msing² angin dh elok mmg xkan brcakap pasal yg lepas...bila nk brcakap je,msti akan jadi panas balik...so,diam je

sy made pregnant ank 1 St pon pjj ngn suami..sy duduk ngn kwn sy.mak ayah pon jauh .selalu menangis jgk, tp bkn sbb gaduh ngn suami tp sbb sedih berjauhan ngn suami .xde tmpat nk bermanja,terigin ap ap Cari sndiri, g klinik sndiri, sume sndiri..lg tgh prgnnt .sy rse sis kerap gaduh sbb sis nk kan perhatian suami, nk manja ngn suami, alahan suami xde...kalau sis rse tekanan, sis bukak nasyid selawat smbil usap perut sis ..doa byk byk moga hati sis diberi kekuatan Dan kesabaran,..

Aamiin...terima kasih sis

Tgk gambar kahwin then tgk gambar scan baby. Ini kebahagian utk awak, jgn disia-siakan. Kalau awak rasa mcm awak je yg byk mengalah, lebihkan fokus pada baby & kesihatan awk dulu. Slowly nanti, insyaAllah keadaan akan lebih baik utk awak sekeluarga. Kadang mungkin kita yg isteri tgh pregnant ni rasa stress/down dgn emosi sendiri, manakala suami pula mungkin tgh stress fikir masa depan keluarga yg bakal terbina dgn keadaan ekonomi, cuaca dan segala mala yg tak menentu skrg ni.

samalah. dah luahkan perasaan apa yg kita xsuka, nak itu ini, last2 kena maki dgn laki sendiri. Lebih menyedihkan + kecewa bila msing2 dah berjauhan, vc dan call pun xda. hmmm .. Dah tau isteri mengandung, dah tau mood orng mengandung mcm mna, tapi hmm xtw laa nak ckp apa. Last2, isteri juga minta maaf sbb mngalah. hmmm .. Terus ckp diri sendiri smbil usap perut, xpelah kuatkan hati kena bersabar, dah kena layan mcm tu beringatlah jgn mental sngat, nanti dah bersalin susah.

itu lah....tpi dah letih sngt asyik mngalah....skrg biar lah,sya jaga hati sndiri....

Emosi semasa preggy mmg tak menentu sis, yang penting sis jangan terlalu stress sebab akan effect kat nyawa baby. Sis buat apa yang boleh buat sis happy, jangan terlalu fikirkan masalah kecil yg boleh membuatkan jadi besar. Harap sis dipermudahkan urusan dan sentiasa diberikan ketenangan 💖✨ enjoy the journey hehe tak semua org boleh rasa apa yang orang mengandung rasa. N ramai yang teringin nak rasa. Banyak bersabar ya sis

terima kasih sis...

Soalan popular

Artikel Berkaitan