Saiz janin kecil dari usia kandungan sebenar

Hi mommy2, ada tak sama pengalaman dengan saya, kalau ikut tarikh last period usia kandungan saya sebenarnya dah 9weeks, tapi bila scan doktor cakap baby saya kecik dan usia janin lebih kurang dalam 6weeks. Kandungan saya ok ke, rasa risau pula😒#pleasehelp #bantusharing #seriusnanya #ingintahu

7 Balas
Tulis jawapan

Sy dulu pun macam tu jugak kandungan dah 5w tapi doctor scan tak nampak apa2, repeat 2 minggu lagi utk tengok perkembangan..bila dah 8w dia baru size 5weeks allahu masa tu takut sebab risau tak jadi..Alhamdulillah lama2 size kandungan normal cuma lewat seminggu dari tarikh period..banyakkan doa sy selalu amalkan baca doa nabi zakaria dari awal mengandung sampai sekarang baby dah 4bulan

Baca lagi
2y ago

Tq sharing sis😊

Saya pun sama, baby kecil dari usia janin. teruskan scan setiap 2kali seminggu sbb nak tahu perkembangan baby, doctor akan monitor. Jangan risau, teruskan mkn mkanan yg berkhasiat dan minum susu. Kena rajin consult dgn Doctor yg awak jmpa. insha’allah smua baik2 saja.

2y ago

silap bukan 2kali seminggu, setiap 2minggu skali..sama sama ☺️

TapFluencer

sama laa.. Ikutkan tarikh last period usia kandungan saya 20 weeks tapi doc scan cakap kandungan saya baru 18 weeks.. risau jgk 🀧

2y ago

ya tu la kan sis, risau kita😒. semoga kandungan kita baik2 saja

sama lah sya pregnant ni susah nak jangka tiap bulan datang period tapi tarih je lain sya sekarang pun dah 20 mggu

Sama mcm sy. Kalau ikutkan sdh 8w tapi bila scan baru 6w. Memang kadang ada begitu. Normal ja sis. Dont worry

2y ago

ok sis πŸ‘πŸ˜Š

same , 2 minggu lari doktor bgitahu . inshaallah xde pape .

TapFluencer

Period regular?

2y ago

ye sis, period setiap bulan ada, cuma tarikh kadang2 berubah je