Due date 18/12/22

Hi mommy, due date saya nk dkt tp still takde tanda apa apa lagi, cuma terasa nilu je dkt bawah and kerap buang air kecil. Mcm baby seronok sgt duduk dlm rahim ni πŸ˜… Btw saya ada gdm dc, if takde tanda juga sehari before due date saya kena tahan utk induce. Takut la dgr induce ni sebab ank first. #firstbaby

12 Balas
Tulis jawapan

Due date saya 13/12.. tpi baby nk keluar awal.. 27/11... sbb dh keluar air ketuban... jln baru buka 1cm... doc ckp kne induce... time to redha jerr.. sbb dh x tahan sakit... check lagi dh buka 3cm doc terus masukkan ubat induce .. dn pecahkan lagi air ketuban contraction makin sakit.. time too ALLAH jerr tahu betapa sakitnye... dlm pukul 3:30pgi to dh xtahan sngat sakit.. jln dh buka 7cm.. terus jerr teran.. keluar laa baby... Alhamdulillah... selamat berjuang bakal mommy yg melahirkan pada bln 12.. semangat!!!! Yg penting jgan menangis sngat nnti tenaga nk teran dh xde... πŸ’ͺ🏻πŸ’ͺ🏻πŸ’ͺ🏻πŸ’ͺ🏻 time tngah layan contraction too sis sempat lagi selfie... 🫣🀭

Baca lagi
1y ago

Due sy pm sama 12/12 tp baby sedap lagi. Gdm on diet jgk. Dr scan bby dh besar kena refer pakar. Doakan sy dipermudahkan urusan bersalin yeaa sis. Untk sis selamat berpantang😍

TapFluencer

𝚜𝚒 𝚍𝚞𝚎 20/12 𝚑𝚍𝚎 πšπš—πšπšŠ πšŠπš™πšŠ πš•πš,πšπš™ πš›πšŠπšœπšŠ πš‹πš‹πš’ πšπšŽπš”πšŠπš— πš™πšžπš—πšπš’ πš”πš—πšŒπš’πš—πš πšœπš‹πš‹ πšœπšŽπš•πšŠπš•πšž πš—πš” πšπš›πš”πš—πšŒπš’πš—πš...π™±πšπš  πš‹πš‹πš’ πšŠπš”πšπš’πš πšπšŽπš›πšŠπš” πšπš•πš– πš™πšŽπš›πšžπš πš–πšŠπš–πš’ 𝚍𝚒 πš—πš’...πšπš‘ πš–πšŒπš– πšŒπšŠπš›πš’ πš“πš•πš— πš”πšŽπš•πšžπšŠπš› πšπšŠπš—πšπšŠπš— πš”πšŠπš”πš’ πšπš˜πš•πšŠπš” πš™πšŽπš›πšžπš πš–πšŠπš–πš’ 𝚝𝚞 πš–πšŒπš– πš—πš” πšπšŽπš›πš”πš˜πš’πšŠπš” πš™πšŽπš›πšžπšπŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

Baca lagi
1y ago

sy last scan 30w 2.3kg

saya Due 27/12 /2022 sekarang dah week36 1hari ,perut kalau terlalu lama duduk atau berdiri pandai mengeras nyeri Dan sakit bahagian vag.bahagian tulang pinggang dan punggung bawahpun pandai nyeri.Paling xselesa perut kalau Malam Sangat tegang Dan sakit.Adakah itu tanda2 Akan beranak awal Dari due?# PRIMIGRAVIDA#FirstBaby

Baca lagi
1y ago

😍Semoga kita Semua diberi kelancaran untuk bersalin nanti 🀲🀲anak Kita sihatt walafiat,berdebar rasanyakan nak jadi parents ni🀣

Sy due date 12/12 msh juga blm ada tanda apa2..cme klu byak bjlan baby akn mengeras..if xbsalin jgk doc bg tempoh smggu lg smpi 18/12 sbb sy xde mslah apa2..hopefully bsalin lah sblm kne serah diri..smga urusan semua mamy dec dipermudahkn..

1y ago

Sama jgk due sy 12/12 tp sy gdm on diet. Baby dk sedap lagi tp kt ari ari mmg sakit sbb baby dh masuk laluan dh. Sy doakan kita semua dipermudahkan urusan bersalin dan ibu dan baby selamat

Saya due 8/22. Tanda bersalin macam cirit, perut mengeras itu ada. Tapi yang lendir keluar spotted tu belum ada lagi. Tapi kalau 8/12 belum ada tanda. Nampaknya serah diri. Sakit2 bawah tu ada on off. Ngilu betul

saya pula due2/12/23 blum ada tanda lgi kerap nk bebuang skit megras skit dh tk thn dah bahagian bawah sakit sungguh duduk nk bgun pun susah karang dah 4week 2day dah tkut baby besar dlm kandungan nnti hmm

saya due 16/12 sekarang baby mengeras on off & sakit bila nak berjalan , bangun & baring .. dekat ari2 terasa ngilu , sakit on off juga huhuu taktau bilanya baby nak keluar ..

1y ago

gerak je macam biasa tapi waktu pagi lagi aktif dan kuat sangat dia mengeras .. kalau anak puan 2hari tak gerak better g kk puan

Due date saya 13/12. Kalau takde tanda gak, 12/12 serah diri sbb gdm dc. Induce juga la nanti. Sejujurnya mmg takde tanda kecuali perut dah jatuh 🀣

saya 16/12 skang on off sakit perut.Susah nk tido pun ada.Pastu kerap rasa nak membuang.Tgh tunggu tanda lain jugak.

saya pula due 11/12..cuma tanda2 baby kat dlm ni asyik mgeras..doa jak banyak2.