7 Balas

Sis, awk ada consult doktor takpasal condition ni ke tak ? Selalu kalau sy ada perkara2 yg takpasti sy tnya doktor terus. Tp dr ada nasihat sebelum ni - time baby tgh membesar (especially in 2nd trimester) in size n weight, sesetengah orang akan rasa ‘round ligament pain’ = rasa sakit mencucuk di bahagian bawah perut atau kawasan pangkal paha. Kalau rasa ragu2, boleh tanya doktor ya. Sy kongsi link ni utk ur reference : https://hellodoktor.com/kehamilan/tips-hamil/masalah-kehamilan/sakit-perut-bawah-mengandung/#

Normal mom.Saya pun tengah mengalaminya,saya pregnant yg ke 6 dah,tapi anak sebelum ni yg ke 5 memang sakit kat area tu.Tapi start kandungan 5 bulan.Kepala baby masuk bawah dah,now kandungan ke 6 ni baru 21 week 6 day ,asal ptg mesti payah nak gerak,duduk jap pastu nak berdiri sakit kat bawah.ngilu jugalah.Doktor bagi tau normal sebab baby makin membesar dan makin menekan

Yer mom,kalau berjalan kadang sakit masa preggy yg ke 5 tu.Seksa juga start 5 bulan sampai menunggu hari sakitnya.naik tangga boleh turun tangga yg tak boleh.Asal jalan mesti rasa kepala baby masuk kat bawah tu.Harap haraplah yg ni tak camtu.Sakit juga

sama jgk sis.. sy dah 26w. tp dah 2mggu duk rs sakit tulang tundung. rs ngilu2 mcm tu.. biasa kandungan sblm ni dekat2 nk bsalin br rs. ni mcm awl dah rs.. mgkin sb lasak kot. sy kje naik turun tgga, aras 2.. mgkin asbab tu la kot.. nk jln tu rs nk pgg ampu je tmp tu. sb ngilu.. nk pakai suar dah kna duduk dah. cleh nk bdiri 1kaki...sy kndung ni yg ke5

VIP Member

saya tengah sakit dekat tulang kemaluan. tanya misi sebb bby tengah membesar kat bawah, dia belum membesar ke atas. sakit dia setiap masa. duduk lama sangat tak bole, diri lama sangat tak bole baring lama sangat pon tak bole. sampai nak berjalan pon sakit. da la rumah flat, hari² kena turun naik hntr anak sekolah. bertabah laa.

samalah sakit dekat tulang kemaluan, Ingat saya sorang yg mcm tu.. sebab tak pernah nak bagitahu sape2.. huhu

samelah. saya pon bru 23w. ya allah sakit kat area situ. takod je jadi ape2 kan. ni anak pertama. belum ada pengalaman lg.. harap2 normal. kdg2 je rasa skit kat situ. kadang2 okay.

VIP Member

Sama. Saya pun rasa benda yg sama. Saya masa da 16w pun da start rasa. Tapi mild je. Skrg 23w lagi sakit. Dr kata sebab baby membesar

Samaaaa. 😭😭😭 cemana dia da 7-8 bulan nanti ehhh. 🥶

saya pun rasa yg sama. 23w. rasa mcm senak kat bawah tu. kadang sekali dgn sakit pinggang.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan