Dalam mulut Rasa weird

Mommies, sy da 30 minggu pregnant da. tapi Dalam mulut ada Rasa weird tapi X leh NK explain rasa dia. Yg pasti bukan Rasa pahit tekak Tu. Kadang2 bila ras Tu kuat... X daya NK telan air liur.. Ada tak mommies yg alami MCM saya ye

8 Balas
Tulis jawapan

masalahnye sy baru 9week dah rasa mcm ni jgk.. sebelum ni air kosong sejuk boleh minum lagi, skg sejuk ke taksejuk ke minum je rasa nak muntahh . telan air liur pun rasa pelik😫.. dah cuba makan asam, gula² everything tuk hilangkan tapi sekejap je hilang then rasa balik pahit payau gituu

3w ago

kan... x reti nk explain rasa dlm mulut tu

sya 31w lepas mkn mesti tekak rasa mcm mna tah. kna Cari bnda mnis or masam utk hilangkn. Klau nk telan air kosong mesti x lepas πŸ˜…. saya campur Pati delima dlm air kosong baru boleh telan.

3w ago

sy Cuba dengan sun quick... tapi, xleh Amal. heartburn sy Makin teruk

TapFluencer

Ni saya kena mcm ni masa trimister 1. Nak minum air kosong pun payah. Jadi saya paksa minum air kosong suam 3 teguk sekali hadap. At least dapat minum 1 liter sehari, syukur.

3w ago

Alhamdulillah...sy ni bila dtg rasa liur pelik tu.. terus x Daya minum air ....

Sama, saya juga merasa air liur payau2 dan masam, minum air kosong terasa sangat tak sedap. Sekarang sudah minggu ke 25, masih rasa begitu.

3w ago

sy x selalu... masa trimester 1 dulu.... sy faham rasa dlm tekak camne. tapi masuk trimester ke3 ni... pelik sgt rasa dia. bukan pahit, bukan kelat... x tahu nk ckp

sy skrg dah 20w Tp mulut masih rasa pahit... kadang kurang selera nk mkn... klu minum Air biasa mesti nak termuntah... huhuhu

kalau sy pn rasa pelik mcm pahit tp tak pahit.. tu yg buat selera kurang nak makan. rasa mcm ygtime morning sickness kekadang

3w ago

yer.... rasa dlm mulut tu jadi buat mcm x tentu....

sy preggy no.4..xleh telan air liur..muntahh...tawar sgt2 rsa mulut..jd nk mludah je kje...dri sbulan smpai 4 bln..

3w ago

m, ada Masa.. bila rasa weird tu dtg... air liur rasa penuh dlm mulut.... rasa nk meludah je

pernah dalam trimester 1, sy minum air suam2 sejuk begitu baru lalu di tekak