23 Balas

Saya bersalin waktu PKP. Admit hospital sebab start mild contractions selang setengah jam so ingat tak lama dah. Duduk wad husband takleh masuk atau hantar barang. 2 hari tahan sakit contractions yang datang selang 5 minit.. bukaan still 2cm. Then doctor bagi option untuk epidural sebab saya allergic lidocaine (ubat bius untuk jahit lepas bersalin) tapi operation room bukak weekdays saja. so tahan sakit sampai isnin.. check bukaan dah 6cm tak boleh epidural dah so proceed bersalin normal. 9am masuk labour room, 1pm bersalin sorang2 takde sape teman. pastu kena jahit hidup2 uiiiii sakit jerit2 siap tarannum sepanjang nurse jahit tu. Alhamdulillah selamat semuanya Allah mudahkan saya, baby tak banyak meragam & baik sangat.

Anak first, kne induce sbb gdm diet control. Tepat 40week dia keluar, first time kne seluk tak rasa apa sbb lepas kne seluk tu terus letak ubat induce so sejuk je rasa 😆, tahu kne seluk sbb doc kata 1cm baru. Sakit contraction rasa mcm sakit pinggang, siap tanya nurse ini ke sakit contraction, berlagak betul. nurse offer pain killer tp tolak sbb tak rasa sakit, tp mesin CTG tunjuk kerap betul contraction. Betui ka tak sakit ni haha. 13 jam tggu, baru 4cm, doc pecah air ketuban baru masuk Labour room. Masuk Labour room dh 8cm rupanya, tak sampai 10 minit, dh kuar seketui baby Boi 😍, time jahit pun tak merasa sbb melilau pikir nk msej husband kata dh bersalin tp phone jauh la plak 😝

saya masa sakit contraction mesti akan pegang tangan husband kuat pastu akan kilas sikit tgn dia tapi dia ok. cuma ada sekali tu, cepat2 pegang tgn dia tapi tak igt pegang macam mana, pastu saya kepak tgn dia. terus dia cakap, jangannn patah tgn dia nanti kalau pegamg mcmni. kalau nak pegang, pegang macam awal2 tadi. lawak pulak bila igt. tapi mmg betul, bila sakit contraction tu datang, isteri boleh jadi kuat drp biasa. tangan suami pun boleh patah rasanya kalau silap cara😂😂 tapi alhamdulillah husband teman dari start masuk labor room sampai la bersalin😇

hummm..kalau di ingatkan balik...pedih je ati..aku tgh sakit laki aku dok pukul bahu aku..x tahu apa maksud dia time tu..siap2 je anak keluar dia pun ekot keluar dr bilik bersalin lari pegi mana..aku tanya misi mana laki sy..misi ckp dia duduk ujung sana 😅😅..tgh doktor jahit..aku mintak air..dari pkl 12 tgh hari sampai pkl 4 ptg aku tak di benarkan makan minum..naya kawan..dah la keluar 3kg 🤣 bln 4 tahun 2021 sekali lagi aku hadap katil bersalin..

Pengalaman pertama yg tak dpt dilupakan ofcause laa time kita sakit nak bersalin kan, nak cerita pepanjang kang macam novel lak🤭 so ni pengalaman kedua. Masa dua kali ngandung dua kali branak dua kali laa dlm labour room sensorang tanpa suami disisi. Yg pertama en suami taksenpat dtg sbb dr rumah, bby dh taksabar nak kelua. Ingadkan yg kedua ni dptlaa en suami teman, hmm pkpp pulak dh en suami takdpt masok pulok dh. Nasib! 😂

so far bagi saya pengalaman bersalin anak no 3 yg paling tak blh dilupakan. Saya tahu pregnant time baby dah 26 weeks, alhamdulillah baby sihat n ckup sifat. Dengan edd suppose 13 sept 2019, tp disebabkan baby syok duk dlm perut akhirnya saya kena emergency czer. Bukaan cuma 3 cm je dr hari admit smpai baby dilahirkan. Beza ngan abg n kakak baby, bersalin normal dgn senangnya.

VIP Member

sy induce jgk..masok ubat sebiji.pkol 6 pgi..lps tu cek jln...blom buka...last dokter kata klu cek jln xbuka jgk..pkol 3 nk indce skli lg...cek 2kali jgk la pkol 3 tu..jln baru buka 3 cm...tp dh ada lendir dgn darah.3.30 msok lbouroom...pkol mlm bru brsalin...mula rasa sakit lps misi pcah ayaq ktuban...alhamdulillah...2 kali teran dh kuaq baby 2.65kg....gegirl....

pkol 9 mlm bru brsalin.

1st baby Czer : Husband ada kwan dlm bilik bedah..Ada la kawan bercerita, suapay x nervous sngat..😅😅😅 2 baby Normal + Vacuum : Huaband ada di dalam labour room juga..Asal sakit contraction datang..Sa kan jerit sakit2 sambil genggam pgar katil..Balik2 husband suru tekan bell..Tapi sa mcm mau tampar2 jak dia sebab kesakitan..😂😂😂

Anak pertama xdpt teman sbb czer, anak kedua suami temankan tp xada kejadian2 nak gigit suami ke pukul suami ke tp suami banyak doa kat tepi isteri dia ni tp bila time nak teran suami yg dah lembik nak pengsan sbb mabuk darah😂 anak ke3 bln 11 ni mungkin xdpt teman sbb musim2 covid suami xblh teman..

Menanggung sakit sorang2 sebab pkp , mintak doktor pain killer tapi da tak sedar ape , sedar2 kepala baby da fully n doktor suruh push . Masa kena gunting terangkat jugak 😅 dah settle semua baru jumpa suami

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan