12 Balas

Utk pantang ank no.3 nanti sy nk beli bengkung mak kuntum yg zip tu.. Beli yg sebelum ni tak de zip.. cara sy berpantang dok ambil jamu.. tp ala ke traditional la.. start pantang hari ke 20-40 sy amal minum air kunyit,halia,lengkuas,pucuk daun ape tah.. lupe 😉.. dan air rebusan kayu penderam jd kan air masak.. wajib Bertungku ,barut. Sy menyala... . Klw tak nk perut buncit. Rajin lah barut.. tu je. Pengalman sy..

Sy blm ada pengalaman berpantang. Tp otw InsyaAllah. Cuma nk kongsi pesanan mak saya, katanya kalau bengkung, lg elok yg traditional. Pastu mak sy kata kalau jamu jgn mkn. Menurutnya, doktor pun kata jamu hanya utk memanaskan badan. Bukan utk sihat. Mkn saja makanan natural yg sihat spt buahan dan Sayuran (pengecualian mknn berangin). Wallahualam sekadar perkongsian nasihat dr mak saya 😊

Saya dah nak masuk kali ke3 berpantang,saya xambik set ape pun,cuma beli minyak angin panas,losyen panas,mandian herba,dan saya beli jamu kencur dan basahan kencur..set2 ni mengarut sebab xguna sgt pun..bengkung saya guna yg tradisional lebih selesa..

Sy set nona roguy dan bngkung sy guna tradisionl pnya temphan.. sy suka tradisionl Pnya sb selesa wlau pnjng nk llit tpi selesa utk sy.. sb sy dh biasa guna bngkung tradisionl..

Saya makan mushtanir jamu ratu malaya...rahim cepat kecut..pastu pakai pencuci die..putik telaga dara...jahit xgatal pun...pilis dgn minyak telon sy beli kt kedai je sbb jrm xde

VIP Member

Ada set bersalin dari jenama sendayu tinggi tu bagus..tapi sya dulu guna set bersalin air mancur je..sebab Tak mampu beli jenama lain

boleh try mustika ratu ni pantang nov nt...sbb dh xkj..so baget xde..sblom ni pakai nonarguy tp biasa ja pon..hihi

Saya guna set indon.. Air mancur..tahu brnd ni pon sbb mak sy guna..dan mudah utk dicari..di nadira shop pon ada..

sya berpantang guna losyen halia je sya x bengkung pun

Sy guna set jamu jelita tpy bengkung kne beli asing..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan