Vaksin - Booster

Hi mommies!πŸ’– Sekarang saya tengah pregnant 12w 5d. Doctor dekat kk advice untuk ambik booster next week sebab saya hanya cucuk vaksin 2 kali sahaja sebelum ni. Perlu ke saya cucuk booster? Atau tunggu bersalin nanti. & memang takde side effect dekat baby ke? Sebab dulu 2 kali vaksin pun side effect sampai demam menggigil😣😣 #firsttimemom #advicepls #ingintahu

6 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Tengok badan masing-masing. Saya ambil 2 vaksin pertama sebelum tahu hamil 4 minggu. Saya ambil booster semasa hamil 6 bulan. Tiada kesan serius. Syukur. Diuji C19 pada 5 bulan selepas bersalin. Paling tak ok pun sakit tekak, alhamdulillah just elakkan makanan manis, pedas. Jaga pemakanan dan gaya hidup sihat. Tiada masalah penyusuan susu ibu masa tu. Insya Allah, semuanya dgn izin & kebaikan Allah

Baca lagi

klu Dr advice tu insyaallah selamat. sbb sis dah nk msuk 2nd trimester tu. vaksin ni klu bhaya kt baby bnyk msa kt 1st trimester. side effects kt sis mungkin bleh demam lenguh2 skit. Sy rsa perlu cucuk booster msa mengandung sbb immunity msa mengandung tu lgi rendah lgi la perlu booster dan bkn lps bersalin nnti

Baca lagi

saya pun doktor suruh ambil booster (kira dos ke 3 lah) dan saya dh ambil pada usia kandungan 14w. saya dapat Pfizer. Alhamdulillah takde demam cuma tempat cucuk tu lenguh sket dekat seminggu baru lega.

Sy pon xde ambik booster huhu, risau juga kalau demam lps ambik booster

doc pn advise suruh ambik booster,tp suami tak bg ambik πŸ˜„

cukup dah tu 2 kali.