12 Balas

Saya mula-mula mmg makan folic acid je. Masa first jumpa nurse buka buku pink baru saya tanya apa perlu saya consume. Alhamdulillah hb cantik 13keatas jadi nurse suruh makan folic acid je sampai 5bulan. Setiap kali checkup saya akan tanya nurse saya perlu makan ubat tambahan ke tak perlu. Bila masuk 22minggu hb turun sikit jadi 12.7. Baru nurse suruh saya makan obimin. Saya tak berani nak tambah apa-apa suplement sendiri tanpa consult nurse/ doc yg merawat saya. Cuma makan buah-buahan & sayuran je setiap hari jangan skip.

kalau saya minum susu enfamama, kalau x minum susu mmg lembik rasa . Lepastu kalau awak ada duit lebih boleh consume neurogain atau ganilia , dua2 ni Dr hospital private yang sarankan .

Knape nk tmbah supplement lain? Awal pregnant mkn folic acid then kau dr suruh stop n hb cantik blh mkn obimin.. kalu nk mkn supplement lain kene tanye dr dlu

TapFluencer

1st pregnant spai 3rd ni sy consume vit C, omega fish oil, calcium & iron folic .. baby keluar xde mslh kulit , kulit bby mmg cantik,

makan folid acid je.. nanti buka buku pink doktor bagi ubat lain kalau ada masalah.. nak tambah supplement kena tanya doktor dulu..

Consult doctor dulu sebelum ambil any supplement. Mcm saya sampai dah 5 bulan doctor bagi multivitamin & kena mkn folic acid

TapFluencer

Saya awal2 preggy tu tau je pregnant trus mkan obimin. Smpai la buka buku pun diorng continue bagi obimin sbab hb cantik.

Ye betul d pharmacy. Saya awal2 tak checkup lagi. Scan pun lambat lepas 3 minggu baru scan.

Makan iron tablet yg kk bg je sis.. amalkan gaya hidup sihat, pemakanan yg seimbang.. itu pun dh cukup sis..

Boleh start beli susu ibu mengandung. Byk kat luar sana jenama Enfamama, Similac Mom, Frisomum Gold, ect..

Teruskan makan folic acid ja.. nanti start buka buku pink nanti dr akan bagi ubat lain pula

Soalan popular

Artikel Berkaitan