3 Balas

Saya pun ada merah-merah area kelengkang sejak pregnant ni. Mungkin sebab seluar dalam dah ketat. Merah-merah tu tak hilang walaupun dah pakai seluar dalam yang lebih besar. Saya pun sekarang terfikir segan tapi rasanya nanti dah nak bersalin tak ingat pun semua tu 😅 oh ya btw nak tanya semua yang dah berpengalaman, dalam labour room nanti badan dan kaki kita akan dilapik kain ke? Yang terdedah hanya bahagian baby nak keluar kan? Just wondering

To be honest doctor bukan jenis mindset nk judge kenapa berparut so on. Dorg dlm bidang perubatan, dorg faham setiap masalah kesihatan yg dihidapi pesakit. Jd bg dorg kalau parut ke, hitam ke, berkudis ke, umpama xda apa pn pd dorg. Dorg punya mindset letak org mati yg da hncur depan dorg pn dorg blh selera mkn lg. 😁 Jd jgn fikirkn tu semua.

Sy pn ada masalah allergic kulit sejak sblm pregnant. Tp pregnant nie ditambah dgn ada diabetes, parut gatal2 jd hitam, sbb hormon pn leher n lipatan2 jd hitam. So kita confident je 😁 sbb ibu mengandung mmg mcm nie. Nanti da bersalin doctor ckp akn hilang sendiri ✌🏻

VIP Member

Time sakit nk beranak, dah tak fikir dah semua tu. Time beranak pun normal terberak depan doktor2 n nurse semua, itu lg patut malu sbnrnya tp time beranak mmg tak smpt fikir/malu apa dah oii, fikir nak selamatkan nyawa anak je haa 😂

Yeke sis. Agaknya emosi saya tak stabil sekarang tu yg banyak pikir benda tak penting🫣🤣

Soalan popular

Artikel Berkaitan