35 week

Hi mommies, I dah masuk week 35 tapi weight baby still 1.9kg normal tak?

60 Balas
Tulis jawapan

Sy baru scan 3 ari lepas di ppum..ms tu 33weeks 4days baby berat 1.5/1.6kg..doct kata bby kecik..2mggu lepas pon sama sbb tu 3 ari lepas kene follow up..but now progress bby still slow sbb baby ringan..so planning doct suh follow up check up setiap minggu..mggu depan doct akn cek saluran darah n air ketuban baby..so far 2 2 tu ok tp dorang nk cek juga mggu depan if ok 2 mggu lg kene check berat baby pulak..if berat baby still ringan doct kata tpaksa bersalin awl sbb bby xnk mmbesar dlm perut..so kene keluarkan die bg bsr kt luar ๐Ÿ˜… moga urusan kita dipermudahkan ya mommy..

Baca lagi
2y ago

betul sis sya pn sma. tiap mnggu kna pergi scan. dan mungkin deliver awal..

Assalamualaikum.. Hi mommies..sya skunk 35week 2 days peghot dok mengeraih sedia tp xda la sakit sgt..cuma bila time mngeraih sya byk dduk..last scan aritu dktor ckp bby berat dh 2.4kg..sya plak 84.1kg..xmmpu nk dok besila kt bwah dh bb sat g nk bangkit pyah..husb kena cempong bwu bley bangkit ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Baca lagi
2y ago

sama dgn saya.saya dah 35weeks 5days.klu baring nak bangun rasa sakit sgt.sekarang memang xleh nak duduk bawah

Sye 35w berat baby 1.8kg , check air ketuban, uri apa semua okay. Cuma berat baby je, skrng sye kena admit warded. Doc nak pantau berat baby, dia kata klau kecik juga nanti 36w kena bersalin awal. Actually badan sye pun jenis kecik, tinggi pun 148cm je. Doakan urusan sye dipermudahkan ya. Sye mmg tak boleh balik rmh dah, dah seminggu dkt ward then doc nak tahan lg seminggu duduk ward.

Baca lagi
2y ago

Puan skrg mcm mana ye sy pun lebih kurang pun

Masa 32 weeks my baby berat 1.4kg je, then tiap hari i minum susu dutch lady nak tambah berat baby then masa 36 weeks baby dah 3.1kg. Bersalin 39 weeks pun berat baby maintain 3.1kg. Hope this helps ๐Ÿ˜

2y ago

susu dutch lady full cream @ low fat puan minum, dlm kotak ke

Sy bru scan 3 hri leps ms 34 mnggu doc ckp 2.2kg lh bby so kna lah pd usia kndugn dye..bby sis tu kecik sikit tpi xpe scn just utk anggaran je..nti bby bert akn norml blik weight dye so jgn risau.. doa yg baik2 jew..

3y ago

Sama lah dgn saya... Smlm scan doktor ckp bby kcik... Sbb saya x berapa tggi...

Mine was 2.153kg at 32 wks..my daughter was on the heavier side at 32wks..need to repeat scan at 36wks to rule out macrosomic baby (big baby)..repeated at 36wkd was 2.586kg,within normal ranges so allowed to follow my EDD.delivered at 39wks6days 3.3kg

Not sure maybe normal saya mse 33 weeks 2.1kg.. Tapi Berat saya tak naik 2 kali checkup Berat sama n then checkup baru2 ni turun 500g Berat saya.. Nurse dh risau takut baby dlm kandungan kecil trus scan alhamdulilah baby Berat OK 2.1kg mse 33 weeks..

Saya nk tanya lah pd ibu2... Saya dah 35 minggu 6 hari... Kadang rajin macam nak gelap mata... Tu normal ke? Bila check ke apa... Tekanan darah smuanye okey xde mslah... Kdang tgan kaki cm kebas2...

saya baru scan td . 35weeks 1day .tapi berat baby 2.1kg jee ..macam mana yeaa nak naik kan berat baby dalam seminggu ni ? sbb minggu depan kena scan kat doc pakar hosp . so risauu jugakk sbnrnyaa .

masa scan ni anggaran je. lg pn klu refer TAP apps ni...dia da kasi anggaran berat dan panjang baby weekly. kalau doc x ckp apa2..jgn la risau. time scan tu rajin2 tanya doc.