8 Balas

Poket tebal boleh je pergi scan sebab takde effect apa2 dekat baby. Saya 3minggu or 2minggu sekali mesti check before jumpa pakar sebab ada cyst 6x4cm saiz dia, sakit sikit pun risau takut cyst ganggu baby

Aah risau tgk mommies lain pregnant perut dh nmpak. Kita ni sebab badan besar,tak dpt nk beza dh perut besar sebab preggy ke sebab lemak je hehe

jika KK jadual utk svan 3x shj. jika nk scan setiap masa boleh ke swasta, xde limit nk scan brp kali. yg disarankan ialah scan sebulan sekali (jika mampu)

ye, kalau dh scan di swasta, KK xkan scan

Awak nak scan sebulan 2 kali ke 3 kali ke . Tak ada apa2 masalah . Dokter yg cakap dekat sy cuma kalau nak kerap2 sgt kos scan pulak melambung 😂

Hahahaha normal lah first bby ke second bby ke . Kalau dah nama prgnnt . Mmg akan risau keadaan bby dlm perut . Selagi bby tak lahir tu ssh hati tak boleh bawah main 😂 besok g scan je

scan tak membahayakan, so bila2 nak scan boleh aje. nk tunggu sekali detail scan pun boleh. 18-24w. selalunya kena booking sebab detail scan agak lama

Oh tq info.

Sy pun mcm sis..risau baby dlm perot..baru2 ni terus pergi scan dkt swasta(15w juga). Doc dkt klinik bgthu, KK scan 3 kali 18w,28w,36w.

Tq info

sya buka buku di kk, scan 2 minggu skali.. haritu 10 weeks dh scan, 12 weeks lbih pun doc scan lagi

Yes ni first baby. Skrg dah 17 minggu. Next scan nak buat detailed scan masa week 20 nanti insyaAllah..

Alhamdulillah. Sy baru p scan kelmarin 16w kt swasta.Utk details scan Dr suggest buat 20w ke atas so boleh skli tgk gender baby.

Saya scan 2 minggu sekali 🫢

Haah mcm basic scan je. Nama dia growth scan. Saya buat dekat sonobee. So murah la dari tempat lain.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan