8 Balas

Lotion saya ada byk, first guna bzubzu, haritu bontot anak sy naik ruam pampers. Saya sapu bzu bzu terus okay. gebu bontot dia skrg, walaupun tan skin🤣 harga mampu milik, beli time live kat shopee lg berbaloi. Bhgian kelenkang pula dropolene, Tak dnafikan ya dropolene mmg bagus n affordable tapi tak serasi dekat muka anak sy, cuma berkesan untuk melecet celah peha je n ruam belakang leher, sbab anak saya kuat peluh. muka pula sebamed, yg ni harga dia tak berapa nak mampu milik bg suri rumah macam saya. But this is my last choice, sebab baby sy punya ruam bintik merah ni macam jerawat. pakai sebamed terus moist and helok muka dia. Bapak yg dia tak ambik tahu pun, tetiba dok puji muka anak dia bersih suci murni. Yelah krim T20 mau tak bersih🙂‍↕️😵‍💫 Untuk badan baby, sy tak sapu lotion. saya sapu bedak jenama fify corn starch tu je, kulit lembut n bau dia comforting. Mandian sy guna jenama drypers, anak sy serasi. Tapi sy dengar byk feedback even dari kak ipar sy sendiri anak dorang byk naik ruam. Tak berani sy nak suggestkan hehe. Sis try n error dulu. Mmg makan modal sebab nak mencari produk yg serasi dgn anak. saya ni sampai catu duit skincare saya demi beli krim anak hehe 😌🤣

Anak i gebu gebas time 4m berat dia dah 7kg lebih, bawa g memana semua geram nk dukung, pegang2 cubit2 termasuk la acik cashier ke acik cleaner ke & fav nurse2 & doctor kt clinic. Kulit dia veryyyy mulussss lepas tanggal tali pusat cl dah mandikan dia dgn cetaphil & Alhamdulillah sesuai i guna til now anak dah setahun. Lepas mandi lap2 i sapu sudocream kt area yg potentially naik ruam then sapu wonder oil offspring 1 badan (everyday buat). Tp time tu nk dpt stock 75ml wonder oil offspring ni susah, yg ada cuma 30ml which tak cukup nk guna lama. So bila baby dah 6m baru i try guna bzu bzu coconut oil, Alhamdulillah sesuai juga dgn her skin & wayyy too cheaper! So far anak i mmg sekali je naik ruam tu pun sebab time raya balik kampung so hotttt dgn pakai baju raya panasnya. Other than that mmg her skin sooo smooth moistttt mcm pau 💕 Pape pun kdg2 product tu ikut kesesuaian baby juga

Cetaphil baby sis for shower & body wash botol biru putih. Bzu bzu coconut oil botol transparent penutup coklat

Lotion better 10m above baru apply sis, nb skin nipis and sensitive. Kalau nak apply pun kat area siku/lutut atau area kulit kering. Lotion brand hoppi sesuai untuk nb, takde fragrance dan kandungan purposedly made suitable start from 0m+. Mandian hoppi pun gentle untuk baby. Cari yang hypoallergenic and definitely no fragrance. Contoh brand offspring, Applecrumby, buds, mustela, amway etc. Kalau yang wangi2 normally tinggi kimia.

saya pakai anakku tu smpai baby 8bulan sis sbb yg tu je nmpk sesuai dgn kulit dia .. elok lembut rasa moist je .. lepastu bru tuka pkai baby carrie, harga pun b40, wangi n okay dgn kulit ..

sy pkai mandian Tasneem..kulit bb sentiasa lembab..licin..lembut.badan xde naik ruam pun.parut nyamuk pn cepat pudar

blh try :- aveeno cetaphil baby eubos sebamed qv

Anak saya pakai Aveeno

MUSTELA!

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan