14 Balas

calamine lotion tu kalau anak2 ade yg melecet or gatal2 or ruam yg teruk, doc pakar kulit tak saran kn sbb calamine tu panas .. dia akan jdi lagi panas bila sapu dan lagi gatal .. sye pon bru tahu lepas anak sy kena mcm ni n eczema.. better bawak je pergi klinik jumpa doc .. pstikan anak sntiasa sejuk dan x panas .. elakkan habuk2

Ditch all the creams, bedak, tepung or whatsoever. Lap pipi, leher anak dengan air bersih setiap kali lepas menyusu. Pakaikan baju yang sesuai. Elakkan daripada anak berpanas/berpeluh. If ruam ni buat anak tak selesa, refer doktor terus.

Setuju ni ✅

anak sye pernah kne mcm ni tp lg teruk. area leher dia smpai melecet + darah sikit. bwk g kk, doc bg krim steroid n aqua cream, dh smnggu lbh jgk bru baik. lpstu tiap kali mandi lap kering2 je, bg anak pakai baju paling nipis sbb skang cuaca panas xmenentu.

Sy guna bedak batu amoi yg dlm bekas 4segi kecil tu je.. pecahkan jd halus bedak tu. letakkan air sedikit bila nk guna..JD la bedak sejuk . cepat kering n anak rasa sejuk² je.. alhamdulillah berkesan .semua ank² sy guna mcm tu je . insyaallah berkesan

Ank sy pakai sudocream elok je..tp haritu tiba2 ruam pampers naik bnyk sampai ank sy ckp gatal..sy bwk g klinik n doc bg ubat sapu terus baik dlm 3@4hari mcmtu.lpstu sy continue pakai sudocream elok je smpai skrg

cuba sapu minyak zaitun sis. saya guna minyak zaitun al zahra memang banyak bantu elak ruam².kalau ada ruam, saya sapukan minyak zaitun inshaAllah sehari dua hilang dah ruamnya dan kulit anak pun licin semula.

sorry tak tahu nak suggest sbb sy pun bwk ke klinik je baru elok ikut doktor. 2 3 klinik jgk try btw tu bedak ke? kasarkan buat gesel kat kulit lg teruk tu.

sy beli sabun baby di pharmacy gucciolo nama Dia.. lpas sy guna kn sabun tu sy xada mix kn..bedak dn losyen pun sy kasi stop..

cream cetaphil bby sis. sgt ok. anak sy kulit sensitif sesuai ja dgn cream tu

Boleh try diapo care.. Anak saya guna. Alhamdulillah ruam and bintik hilang

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan