11 Balas

samee.. nk mkn yg smbal2.. kering2.. yg berkuah xlalu..hikhiks.. sy mkn ja sis.. sbb second bby da.. cuma lps mkn tu sakit perut.. 😅.. second pregnancy ni perut mnja sikit.. kembung mudah cirit.. kejab lapar.. kdg sembelit.. gastrik.. first bby dlu ok jer ... second ni mkn sos pun bole sakit perut 😅

Sy hari2 mkn awak.. hahaha.. laki Sy bising risau katanye sbb sy sejenis kuat pedas.. tp tu je klu mkn x loya.. ayam gepuk atau telur goreng kicap.... klu mkn masam ke Manis ke auto loya lame..😬😬

Boleh je. Saya jenis kuat makan pedas. Time mgandung asyik nak makan sambal pedas2 je. Tapi makan sikit2 lah smbalnya. Jangan terus gaul semua 🤣

saya harian memang makan pedas so makan je... melainkan awak ada gastric or heartburn kena berwaspada la... makan sambal asal rasa pedas je...

Saya makan gepuk pak gembus, curi sambal suami 3 titik buat raso-raso 🤣 sebab perut tak tahan pedas skrg senang cirbir

Saya pun kalau tak pedas tak selera. Elok je makan tp kena control sikit jangan terlalu pedas hehe. Buat raso2

Boleh makan, tapi jangan kerap dan terlalu pedas. Risiko untuk heartburn, gastrik dan angin.

ye sama la.. klau boleh nk pedas..tp sy makan je pedas ..itu je boleh masuk..

sama😂..tpi takot nk mkn..masak sendiri bg rasa pedas² manjahh😆

Makan je sis.. jgn tlmpau cecah chili nti kena heartburn sakit weiii

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan