12 Balas

ni cara saya sis . saya amalkan pati delima gulsan tu jugak tapi takde la konsisten minum pun . cuma yang selalu saya buat time sebelum nak gerak gi checkup tu saya akan pastikan saya minum pati tu sesudu takyah bancuh dengan air . kalau takde pati delima buat dengan sunquick pun jadi . ataupun sebelum gerak tu minum pati delima sesudu , sunquick sesudu . confirm hb naik . satu lagi makan ubat dengan air limau nipis , insya Allah.. saya dari hb 10.2 konsisten naik sampai bersalin hb 13.6 . banyak minum air kosong jugak takut nanti kencing tu kotor pulak kan .

thankyu tips kak

Try makan maltofer 3 biji sekali with air Sunquick oren xda gula sebelum tidur 1/2jam. Lepas itu,pati delima itu yg tgh viral tu if konsumer try stop sat takut penyebab juga😅 Sbb ikut badan da org ok,da yg x ok. tukar jadi makan buah delima original terus. Sebelum makan ubat make sure jarak makanan yang lain yea. Cuba makan benda yg real jangan fast food/proced food banyak².

Saya pun hb low dari awal pregnant. Paling tinggi 11.5. Paling rendah 10.4. Macam2 saya makan utk naikkan hb. Saya minum pati delima gulsan naik la sikit. Itu pun saya on off sebab ada gdm. Trimester 3 tu saya start makan bayam tajam. Memang naik tapi tara tu jela 11.5. 😂

makan ubat iberet ,, hg bagus smpai bersalin tapi ada side effect akan sembelit ... lps tu mkn mknan yg mcm Bayam merah , hati ayam , jus delima ... yg boleh naikkan drh dlm bdn ... lps tu minum air masak bnyk2 ... mkn je sepuas hati yg suka happy kita bru hb pon okeyy😀

Try saffron sis. Pagi2 masa perut kosong tu ambil 3-4 helai. Saya lepas amal saffron baru byk sikit naik. Selama ni makan pati delima ubat tu naik jugak. Cuma sikit2 je naik.

mkn ubat iberet..rajin makan sayur hijau😁😁..klw ada bayam merah,lagi ok😉

makan ubt ikut time , gap 2 jam susu atau kafein , mkn jambu batu , kerang

Jus mamariam, gulsan, jambu batu, hati ayam, bayam, ikan bilis

Saya makan bayam merah , makan buah naga .

Sy mkn meltofer,kerang beetroot...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan