12 Balas

penantian 6 thun lebih .. geng pejuang 2 garis je tahu mcm mana rutin setiap bulan , klau cita kat sapa² pon org xkan paham , yg org thu ckap kita beria .. hakikat nyaa kita suami isteri je thu perasan tu 😌 , sgup beli upt byak² kat shopee sbab senang stiap kali nk cek hahaa .. tarikh period xsmpai lgi dah ready test air kencing 😂 , pastu tertiba period hmm down , pastu kejap² cek suar dalam ada darah x 🤣 , klau ada ok boleh bwat keja berat² , klau xde rehat je manjang hahaha .. lgi² kalau period lambat dtg siang malam double cek mentang² upt byak kan ..hahaa salah 1 punca xboleh stress , prnah divorce nk msuk thun ke 5 .. alhamdulillah selepas rujuk semula xsmpai sbulan pregnent , kuasa dan hikmah Allah kan , tpi kandungan 2bulan je pastu gugur .. lepas 11bulan pregnent balik skrg anak dah 2 bulan lebih 🤲🏻 *selepas rujuk tu prnah ckp kat suami redho jelaa klau Allah xnak bgi kita anak pon xpelaa , semoga Allah bgi kat syurga nty , dah xnak dah pikir² pasal anak , klau Allah nk bgi alhamdulillah.. lepas 2 mgu tu xdisangka² pregnent 😭

doakan kami yg masih menunggu rezeki baby..😭

saya pernah rasa tapi saya cuba tips kawan saya..guna apps calender untuk tahu kesuburan kita..masa tu terus jalankan tanggungjawab.. alhamdulillah berhasil.. alhamdulillah dimurahkan rezeki dan dah selamat besalin😭kalau saya tahu dari awal dah tanya kawan cara2 nak buat baby..sebab saya takde knowledge..tapi kunci utama kene percaya pada rezeki dan berdoa..yang bersama pada hari subur guna apps calender ape semua tu hanya usaha..doa usaha dan tawakal..inshallah..saya doakan semua mummy2 dimurahkan rezeki

ikut bulat² dlm calendar ke sis? sorry byk tanya 😂😂

Sy 6 bulan kahwin baru lekat. Agak lambat nak dibandingkan dgn yg lain. So sy macam buat xtau je sbb husband sy bukan jenis nak sgt ank. Ada ok xde pun ok. Sy selalu tanda dekat apps tarikh period sbb takut pregnant jd bila tiap bulan asyik xde sy jd malas nk tanda. Dan bulan yg sy x tanda tu lahhhh sy pregnant sampai tak boleh bg exact date bila sy period 🤣

kamu x keseorangan sis😂entah kenapa la perasaan tu selalu ada. down sekejap(sebab dtg bulan). tapi lepas period, perasaan tu dtg balik. ckp dgn diri sendiri spya jgn terlalu fikir tapi ntah knpa susah sgt nak lupa. mesti teringat ingat juga. kata nak lupa tapi otak selalu disitu. merasa rasa klu² dah Ada simptom hamil. adeiii🤣

@tanpa Nama betul. bila fikir balik, harus bersyukur sebab masih dtg bulan. maksudnya masih ada harapan hamil.. Aminnnnn ya sis. tq doanya🙏

Penantin setahun..period dah lewat 1,2minggu lepastu bile buat upt kjp negatif kejap positif..lepas pada buat upt period again..sedih tak dapat nak bayangkan macam mana

sama laaa sis... walaupun tahu xada isi tetap cek upt 🤣🤣🤣 Setiap bulan jadi tu kalau period mai lambt jadi laaa macm niee... 😅😅 pastu kecewa sorng²

sy 🫢🙋. setipa bulan tggu period dtg ke x and test upt negative or positive dah mcm bff sy sebenar nya...xpenah give up..yg penting doa Dan tawakal...

sye makn jamu sweet dara alhmdullh terus dpt zuriat ..hppy sngt sbb dh sethun menunggu..sia try lh mkn bli yg ori insyaallah dpt rezeki aminnn

sama sis.. skrg msih mnunggu untuk period.. 😂 dan dh upt bnyk2😂

Teruskan positif dan happy2 inshaAllah akan ada rezeki nti.. amin

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan