ekzema mkin teruk

mcm mana nak sembuh kn ni? bagi ubat frmasi/hospital ttp juga x sembuh.. sapu lotion cetaphil sama juga.. kasihan tgok baby.. tolong para ibu2 semua, ada tips tak nak smbuhkan ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ # ##seriusnanya #pleasehelp #ingintahu #bantusharing

ekzema mkin teruk
45 Balas
Tulis jawapan

Sis.. Ank msh bf @ minum fm?kalau bf firstly ibu kne jaga pemakanan.pls avoid white sugar n gluten. Kalau minum fm mgkn x serasi. Kne tukar susu tp elakkn soy milk. Sbb boleh lg trigger eczema. Utk penggunaan krim ibu kne try n error sbb x semua krim sesuai dgn kulit ank. Baby sy dlu eczema teruk jugak. Pipi dia sampai luka merah n agk berair. Dkt celah pelipat lengan n blkg lutut, ats buku lali..pernah pakai cetaphil, hob, krim steroid tdm n etc tp sume x sesuai. Malahan Makin teruk. Lastly sy Cuba snowhitee losyen susu unta. Alhamdulillah serasi sgt n kulit ank Makin sembuh. Tp ape yg paling penting pemakanan yg plng utama kne jga dlu. Mgkn juga bole buat allergy test utk tahu ank alahan pd apa.

Baca lagi

Saya suggest puan pegi dermatologist. Anak Saya pun sama, macam2 krim kami cuba, macam2 mandian tp langsung tak baik2 sampai dah 2 bulan try macam2 kami pergi jumpa dermatologist. Magically, within 4-5 days sume ilang. Shower gel kami pakai Dermarel; lotion sama brand. Tapi jaga2 poket puan sebab dua barang nih agak mahal. Lepas tuh dermatologist bg ubat sapu yg memang tiada di pasaran. Alhamdulillah Elok dah anak Saya. Kulit pun lebih smooth

Baca lagi

sis bhenti dulu guna sabun bila mandi.mandi gosok2 gitu ja.lepas tu pkikan pakaian yg nipis.bila cuaca panas bogelkan dia.jgn bg baju ke seluar ke.PKI pampers cukup.kena jg persekitaran.jgn bg main kucing.bulu dia boleh jg penyebab & habuk jg.anak sis dah mkn ke? klu dah jg pemakanan dia..Sis try beli krim calamien yg cair warna merah jambu utk exzima.ank2 sypun semua ezxima.lain2 elergicnya.try lah sis.manatahu bkesan.

Baca lagi

ank sya msa kecik dia ekzema teruk smpai darah2 muka,smpai sya kena bedung tgn dia klu x abis di tonyoh2 muka dia..sume krim yg mahal sya dh cuba tp msih xok..sya just pakai krim kuning cina mmg sgt bgus wlupun murah beli di shopee je..sya recommended sgt2 pkai krim ni utk ank2 yg ad ekzema,atau gatal2..dlm 3 hari sapu ekzema ank sya dh makin elok..mmg bgus sgt2

Baca lagi
Post reply image
2y ago

Sy pki cream yg ni. Harga pon murah je bli kt shopee. Tp ssu pon nk kne tukar ssu soya. Klu pki ssu lembu biase teruk gak enzema dia๐Ÿ˜Š

Post reply image
VIP Member

kesiannn tgk bby kalau kene ezema ..ank buah sy ad jgk kene mmg xboleh hilang .. mcm luka2 kt muka bdn tgn ..kesian rasa tgk .. kene jaga makanan...jgn bg dy bpeluh selalu ..habuk smua xboleh .. kdng dy smpai kene balut tgn dedua sebab tkt dy garukk gtl .. ni dy da 2 thun lebih nmpk mcm bekurg sikit xmcm dlu trok .. rasanya dy makin besar makin hilng sndri

Baca lagi

Alahaii kesiannya mummy.. Mummy pergi kat shopee beli krim HB Tabib. Dia organic dan sgt berkesan utk eczema dan skin problem terutamanya utk baby.. Sya selalu simpan banyak2 stock di rumah. Cepat je kulit baik lepas letak krim tu. Kat sana mmg byk testimoni dah, mummy baca je sebelum beli. Jgn guna ubat hospital berpanjangan, ada steroid, rosak kulit.

Baca lagi

anak saya pun eczema juga, macam macam krim dah guna, still xdaa perubahan. Ubat hospital pun, sekejab jee elok lepas 2 jadi balik. sekarang saya guna herbal blend shaklee, dan mandikn anak saya dengan organic rolled oats tanpa bilas. Alhamdulillah makin baik. Pakaian baby pun saya xdaa basuh guna sabun sementara nak bagi dia pulih

Baca lagi

tryla suu balm kids bli kat farmasi dlu ank Sy truk pki ni ok tp apply skit jer...Lau xok kne amek krim yg ad streoid tp nipis2 nau pkai layang2 kn nama nya germacort tube kcik je blik kat knik or refer doc dlu utk krim ni...dlu mmg pki ni tp nipis2 sgt ble da ok trus stop n pkai suu balm kids pstu da ok xpkai daa

Baca lagi

anak I start ecxcema 3bulan. bawa p klinik Dr sulaiman kat Kat KT,alhamdulillah ubat mujarab. kalo bf,ibu kene pantang makan ikan bilis,belacan,budu,seafood. anak mandi pakai aqueous cream. jaga suhu,jangan terlalu panas atau tlalu sejuk,elak guna cetaphil,sebamed. semoga cepat sembuh

saya dulu anak sulung penuh satu bdn dari kepala sampai hujung kaki eczema dia . sy just pakai skeenz tasneem sahaja . sampai sekarang still ada eczema tp alhamdulillah x seteruk dulu . boleh try skeenz tasneem inshallah boleh bantu . balm tu natural takda steroid