13 Balas

Kalau saya biar rambut anak tumbuh naturally. Sama juga tak pernah cukur/gunting. Umur 2 tahun baru nampak real hairstyle anak. Curly dan lebat sebab rambut husband curly and rambut saya jenis lebat. Sebelum 2 tahun memang nampak rambut anak jenis nipis, dengan patchy sana sini sebab flat head. Tapi saya tak buat apa pun. Just embrace the moment and pantau if ada red flag on flat head issue anak masa tu.

petua nenek sy memg minyak kelapa jelah. sy dlu umur setahun bru tumbuh rambut lebat hitam umur 9-10 bln tu mak sy botakkan smula sbb rambut sy tu rambut asal msa dlm perut. rambut sikit je halus mcm bulu roma. tpi lambat sgt tumbuh. then lpas dh ckur mak sy pakaikan minyak kelapa smpai umur sy 5 thn. msa tu rambut lebat cecah pinggang. sy pun buat sama utk ank sy. ank sy rambut kerinting hitam lebat.

bila cakap pasal rmbut. teringt mama sy cerita, dulu sy drjah 4 baru tumbuh rambut🤣🤣tu pon jarang2 hidup segan mati tk mau. lahir2 botak licinn rmbut takut nk tumbuh. prgi sekolah/tadika. tudung melorot kebelakng sbb licin 🤣 yg tk bestnya tk leh buat mcm2 style. nk letak klip rmbut pon tk leh haha. ni sy tgh prgnant, nampak gaya baby pon botak chin jugak hahaha. senang tk yah cukur hahaha

sekadar perkongsian.. Dalam Islam, mencukur rambut adalah afdal dilakukan pada hari ke-7 selepas bayi dilahirkan dan biasanya dilakukan berserta dengan kenduri aqiqah. Hukum mencukur rambut hingga botak ini adalah sunat. Rambut yang dicukur tadi akan ditimbang dengan emas atau perak untuk disedekahkan kepada fakir miskin.

ye betul

rmbt bby sy msa lhir lurus lebt,skli da knduri guntg,botakkn hbis leps tu.skli tumbh ikal2 dan blkg lmbt tumbh sebb asyik geleng2 kpla mgkn sebb rmbt nak tmbuh jd gtal skit.x lebt sngt.cba try ikhtiar sapu but bby dngn air klpa ori dr buah klpa tu.petua org tua2 dlu la

sy cukur rambut anak sbb yelah rambut dr rahim dengan air ketuban tuu. bg rambut seterusnya tumbuh slow2 takpe tp jadi halus dan lembut sbb hari2 pakai baby oil (boleh cari hair serum yg sesuai utk baby juga).?

Org2 kampung slalu suggest letak minyak kelapa. Tp better minyak kelapa buat sendiri, mmg lama perlu masak utk dptkn minyak tp puas hati berbanding beli kedai/shopee yg slalunya mmg x pure. Boleh try klu nk la

TapFluencer

saya memula guna lotion johson tu, rambut anak lebat tapi tak panjang. pastu saya guna mama choice baru panjang tapi mudah kusut pulak, pastu saya guna conditioner johson baru elok cantik rambut anak saya

berapa harga conditioner tu ?

TapFluencer

Better cukur ikut sunnah liLlahi ta'ala.. Dah memang jenis rambut tak lebat, OK lah tu. Biarkan je panjang, insya Allah, lebat.

sy sapu minyak rambut ummialya since 3 bulan. sebelum tu, 3x cukur sebab cukur bantal, lepas sapu minyak terus lebat.

ummialya dh prnh try dulu msa umur2bln lbh smpai 6bln. tmbuh tp x lebat. so sy stop

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan