12 Balas

sy tak buat ..ada trdgr pakar kkia rembia melaka inform infact detail scan pn xperlu melainkan kita ni high risk, ada kncing manis sblm preg(bukan gdm), wanita umur 40 above...kalau kita bkn dlm golongan ni xperlu... tp detail scan sy buat jg utk tgk size apa smua since kt kkia tu scan machine x clear dan x detail sgt..dorg kan just scan basic2 je kan kalau klinik u buat pakej nt scan tu..you boleh buat la..tp biasalah klinik swasta, smuanya costing..dia nk duit pn ya jg sbb kenapa dia offer up. front..lain la you yg offer diri nk buat..ha gtu..just my 2 cents

11-13+6 only. certain hosp swasta test ini adlh wajib

Sorry nak tanya , saya tak pernah buat NT scan ni masa anak first . Saya ada baca , ada yang kata perlu buat untuk tengok perkembangan baby dan kesihatan baby normal atau tidak . Betul ke ? Kalau betul , pergi klinik swasta cakap nak buat NT scan ke ?

xwajib, optional shj

Sy buat Nt scan. Cecair blkg baby kurang dri 2mm normal n nasal bone present. Dua criteria ni shj yg dr tgk wktu scan. Utk nipt misal result dua criteria tu abnormal.

sy buat nt scan jgk masa 12w . dia punya nervous tk terkata 🤣lagi anak first lagi berdebar hehe . pundi kencing tyah penuh pun .

tak lama pun . klinik sy pergi tu kejap je .

saya buat utk dptkan peace of mind :) saya minum je air byk2 before scan tapi x perlu pon pundi kencing penuh.

sy buat.. penuhkan pundi kencing.. lepas buat lega rasa dah tahu baby sihat2 je

xperlu pundi kencing penuh. kencing siap2 sblm scan spt bby xnmpk spt terkepit.

Ok noted.. tqq ya sis

Tak I buat terus detail scan. 19-24 weeks. Yang tu penting sangat

Detail scan mmg wajib.. NT pun diorng kata penting juga. So kalau blh smua scan nak buat juga.

em klaau nmpak any abnormal perlu gugur ke cmna?

fahamm.. tq nora info nya

x sis.. sy terus buat nipt

My doctor tak recommend sbab saya xde risiko. So he suggest nt test dlu. Kalau nt test abnormal baru proceed nipt test.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan