Susu enfamama minumnya bila?

Korang. Pregnancy sebelum ni saya ada request sample susu enfamama ni but takda rezeki pregnancy yang lepas. Kalau ikutkan kiraan sekarang baru je 6w. Dah kena start minum susu ke? Dan apa beza kalau saya consume pregnacare ni je? And waktu sekarang ni waktu untuk saya sambung healthy diet saya macam sebelum preg ni ke? Sekarang saya makan folic acid je since tau preggy. Sebab sebelum ni saya tak terfikir pun boleh lekat 🙊 Saya fokus diet and turunkan bb je. I am pcoser btw. Dalam masa sama redha dah kalau memang takdirnya berdua sampai mati 🥹 Itulah sebabnya kenapa saya tak makan folic asid pun. Btw, doakan kalini ada rezeki untuk saya dan suami ya. #bantujawab #firstmom

Susu enfamama minumnya bila?
2 Balas
Tulis jawapan

Adalah penting untuk mendapat nasihat perubatan daripada doktor sebelum memulakan atau mengubah mana-mana rutin pemakanan atau pemakanan tambahan semasa kehamilan. Walaupun susu prenatal seperti Enfamama boleh memberikan nutrisi tambahan, penting untuk difahami bahawa setiap individu mempunyai keperluan yang berbeza. Pregnacare adalah sejenis multivitamin prenatal yang merangkumi pelbagai vitamin dan zat mineral penting untuk kesihatan ibu hamil dan bayi. Keputusan tentang pengambilan susu prenatal atau multivitamin seperti Pregnacare sebaiknya berdasarkan kepada perbincangan dengan doktor anda. Sambil menyambut kehamilan, adalah penting untuk memastikan pemakanan seimbang, mematuhi nasihat doktor mengenai pemakanan, dan memastikan pengambilan asid folik yang mencukupi. Pengurangan berat badan yang sihat dan diet yang seimbang juga amat penting, terutamanya bagi mereka yang menghadapi masalah PCOS. Bagi mengoptimumkan kesihatan dan kesuburan, sentiasa berunding dengan doktor atau pakar pemakanan, dan terus bersikap positif dan berdoa untuk kesihatan dan rezeki yang baik. Semoga segala urusan dipermudahkan. https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Sy mkn pregnacare juga. Yg ni saja. Nnti bby besar sket baru tukar susu