8 Balas

Sembelit sis. Anak pertama saya dari 6 bulan sampai 2 tahun++ sembelit. Setiap kali nak berak mesti kena melayan dia menangis meraung2. Lagi lah kalau dia 2-3 hari tak berak, konfemmm nak berak tu dia menangis dari pagi sampai petang baru berak. Dan tiap kali berak mesti najis ada darah. Masa dia baby dah bawa jumpa dr. Dah buat ultrasound, cek darah semua dr kata ok takde masalah. Dr kata darah tu mungkin luka belah dalam sebab najis keras. Sekarang dia dah 5 tahun kadang masih ada sembelit. Tapi najis dah takde darah la. Dan tak seteruk dulu.

btol jumpe doc check ok je...xpi tu lh susah mkn buah air je ok minum..tq☺️

sembelit ni . susu apa ? try tukar susu suffy genius. anak buah saya sembelit. guna susu mahal pun sembelit. tukar susu ni ok terus.. saya tgok kat longwan ada jual. kedai lain tak pasti.... atau pun try bg anak buah naga

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5000125)

VIP Member

anak puan sembelit tu..bykkn bg ank makan buah buahan..air kosong..jika anak suka makan nasi buat kuah jnis sup2 utk ank..supaya blh memudahkan utk anak mmbuang..mg dpmudahkan segalanya aamiin

most welcome 😉

sembelit tu awak. pemakanan baby mcm mana? water intake baby mcm mana? baby ada mkn buah2 tak?

mgkn krana pemakann n susu... berak berdarah sb sembelit la to..air masak minum x

sembelit mmg poo ada darah.

mcm sembelit je tu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan