8 Balas

saya penah kena sampai menangis je mampu tapi sebab saya first mom tak tahu apa-apa saya tahan je. sakit dia tu sampai saya muntah. bila saya bagitau doc waktu next follow up, doc memang bebel sebab sepatutnya kena pegi pac. dia cakap apa-apa pun, tak payah fikir apa orang cakap, risaukan anak dgn kesihatan kita je dulu. saya ni memang jenis overthinking takut orang cakap normal lah tu bila pegi klinik ke ape. kalau tak tahan sgt sis pegi je lah klinik ke pac. jgn jadi mcm saya. alhamdulillah kandungan dah 35+ weeks, nasib tak jadi pape time tu.

Saya sepanjang first trimester ada sakit perut macam mild senggugut. Saya tanya dr dr kata normal selagi tak sakit yang melampau, atau keluar apa2 spotting atau bleeding. Sebab rahim mula nak membesar tu yang rasa tak selesa sikit.

Dulu saya pun sakit perut memulas2 dan igt biasa je so saya thn wlpn sakit hmpir 1 jam lebih , after 2w scan bkk buku Dr ckp baby dah tak mmbsr saya dikatekorikn missed miscarriages. So better jmpe Dr sis

Sy pernah perut memulas masa 16 weeks..sakit smpai sy berpeluh tahan..lpastu mula bleeding..pg hospital baby sy dh turun😌mnyesal tak peegi hospital awal..

Sy kalau memulas2 nk berak je..memulas dia mcm bila terkena cirit birit tu..sakit perut lain2 ada jgk..rasa menyucuk2

kalau sakit perut terlampau tak normal awak. awak sakit perut yg mcm mana? sy rasa lebih baik ke klinik segera

Tiba2 ke selalu jadi? Kalau selalu jadi sakit2 yang sampai sengugut tu, better jumpa dr utk check.

nak berak

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan