2 Balas

Pengasuh anak sy sebelum nie mmg x terima kalau anak demam. Digalakkan ibu ayah jaga anak time demam. Sbb bila anak demam nie byk ragam die. Skjap muntah lah, x nk makan lah, temperature naik lah, anak merengek je lah. Tu kebanyakan pengasuh mmg x nk ambik. We, as mother pun kena faham, x boleh selfish. Pengasuh byk keje lain nk kena buat dan die ada juga budak asuhan yg lain nk kena handle. Lgpun pengasuh takut nk handle demam nie takut demam tinggi tiba2, lead to sawan, than ibu bapa salahkan pengasuh. So it's NO to pengasuh sy lah. Tp kalau anak batuk dan selesema yg mmg hampir nk baik, pengasuh mmg terima kita boleh hantar. Sbb x byk hal nk kena handle. Skarang sy hantar childcare centre pun hampir sama, kalau demam, mmg x digalakkan hantar. Maka kami ibu ayah terpaksa la ambik cuti. Kalau selesema dan batuk hampir pulih, dibenarkan hantar anak ke centre.

Okay thanks

Saya sendiri tak hantar anak ke pengasuh bila anak demam. Saya akan ambil cuti. 1) Kita je tahu ragam anak bila demam macam mana. Timing makan ubat nak kena jaga (kalau ada bagi), nak monitor suhu anak lagi. Makan minum anak lagi. Bila demam, rutin anak tu jadi lain. Secara tak langsung, bila hantar anak ke pengasuh anak akan kurang perhatian sebab pengasuh perlu tengok anak asuhan yang lain juga. 2) Saya kesian kan anak2 asuhan yang lain. Risiko untuk berjangkit sesama mereka tu tinggi. Maaf terpanjang pula. Berbalik pada soalan awak, pengasuh saya tak terima.

Okay thanks

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan