12 Balas

sma la wak sya brnti kja pun sbb husband suru . husband gaji x mana, tpi alhamdulillah sya cuba telan mknn apa yg ada d depan mata, n klw husband gaji beli yg berkhasit kadang klw sya craving tu ckp kat anak hold dulu dekat gaji kita bantai. awak bole thn lpr tpi perkembangan anak awk wajib mkn taw, sian kat bby tkut x bsr dgn elok. syq ni dh d kategori kan overwett dh wak, sya x fikir sya sya fikir psl anak, sya nak anak sht dan sempurna tubuh bdn. awk mkn je apa yg ada, klw sya plk nasi putih kurang tpi sya buat nasi goreng, mkn telur dadar rangup nasi bnyk tmbh minyak sikit. pisang mentah tu sya rebus then mkn dgn gula sedap berkhasiat. x pun awk rebus masak-ii telur . jaga diri taw, jaga mkn n jgn x mkn, org pregnnt ni lapar type hypo taw . nnti awk kena hurtburn sakit sgt sya dh kena. awk pksa jk mkn klw awk x kenan kat mknn tu tpi demi melepaskan lapar tu. tpi makesure mknn tu halal bersih dan berkhasiat. btw sya dh 28w.

try laa sedap

saya dulu kena minum air gula, so seminggu sebelum tu memang control makan. dan dan pulak date mgtt tu sama dengan date checkup doktor. so lepas dah minum air gula, saya pergi lah jumpa doktor untuk scan. then doktor detect baby kecil dari usia. dalam 2 minggu beza. maybe sebab saya kurang makan kot, sebab takut sangkut gdm. but alhamdulillah lah tak sangkut. so start dari situ, saya memang makan banyak aje. bila dah start makan banyak, baby pun ada peningkatan. dah atas pagar perkembangan dia but still kena monitor sampai 36w nanti. tips saya, awak boleh try beli roti putih tu. atau beli mana yang mampu je. maggie ke, biskut ke, roti ke. cuma jangan tahan lapar lah. kesian nanti baby pun lapar

Alhamdulillah. saya 15/3 baru nak gi scan baby. nk tgk perkembangan dia. dh cuba makn bnyk dari biasa. harap takde pape la kat baby😓

klau kerap tahan lapar makin baby besar awak mungkin boleh dapat gastrik seksa tau sbb nak tidur susah, boleh jadi baby tak cukup nutrien untuk membesar. Cari susu, klau nak jimat beli telur, roti, salad, kacang panggang dlm tin tu masak sandwish mcm tu. Bancuh milo makan dengan biskut ke. Buat jemput2 ke. Trimester 3 lapar dia tak boleh tahan boleh mengigil kalau tak makan. saya sampai 4 kali nasi, suami kena faham baby dah cukup sifat dah jadi manusia dlm perut jadi mak kena supply nutrien ikut perkembangan baby. Semoga urusan Puan dipermudahkan. Cuba yea cari makanan yang boleh kenyang sian ibu dgn baby ❤️

okey la tu alhamdulillah jgn tahan lapar tau takut gastrik, semoga mommy dipermudahkan segala urusan dan dimurahkan rezeki. Aminn ❤️

kalau ada gdm,lg susah awk. kita niat nk jimat,mkn roti ja. tp tinggi plk bacaan 🤣 sy kategori underweight. mmg sgt2 ringan. skrg dh cecah 37kg. tak seimbng dgn tinggi sy 163. kdg sedih jgk dgn keadaan diri. 🥲 time pregnant pon sy kwl mkn. xmkn byk. kalau lapar pon,mnum air msk je. or beli biskut kering. mkn la tu bt alas perut sblm masuk waktu mkn yg berat. sy skrg ni menyusu kn ank. mmg jimat mkn. mkn pon sekali sehari. sy gagahkan puasa. so dpt mkn berbuka dgn sahur je. sahur pon sy mkn roti 2 keping. sy ingtkn sy dh susah,tp org lain lg susah. sy doakan awk sekeluarga dimurahkan rezeki

awak lagi la perlu mkn utk susu badan .. nk jaga anak lagi. risau pengsan je. masalahnya saya pulak yg risau kat awk ni. tkpelah kita sama-sama risau 😅😂.

makan nasi 2x sehari tu tak catu mana lah😂 sy ni dari first trim sampai nak beranak ni sekali sehari je makan berat sbb nk jaga berat takut naik byk. tips dia kena makan sikit tp kerap. kdg bukan lapar sgt tu, cuma kita je nk mengunyah. bykkan air putih & makan makanan cukup nutrien. baru kenyang tu lama.

masalahnya tak rase nk ngunyah pon tiap masa tpi lapar dia mmg betul tahap gaban dh😂

situasi kita sama sis. kadang selang 2 jam lepas makan dah lapar semula. tuhan je la yg paham waktu tu. Rasa lapar bukan sikit2 macam langsung tak makan satu hari.. tapi alhamdulillah sy dah dapat penyelesaian, setiap kali makan nasi kena lebihkan sayur. baru rasa kenyang tu tahan lama sikit.

kita geng 😢. lapar dia mmg tkblh bwk bincang. saya pulak kalau nk knyg lama sikit mkn nasi lauk yg saya rasa blh ngam dgn perut saya. mcm goreng2 dan sayur mcmtu je

sis sama mcm sy , cuma sy tkde morning sickness but akn ade rase lapar terok its normal org ckp sebb kite mkan baby dlm pon makan jugak , tkde mslh baby ok cuma kalau baby lapr dia akan tendng cnth mcm sy dia nak makan😅. kne buat jdual mkan sndiri senng utk ibu mngndung.

kalau saya buat jadual makan. mmg tiap kli 2,3 jam makan je. tapi tkthu nk mkn apa😂. skrg ni saya mkn je apa yg ada. rase nk lapar cepat2 mkn wlwpun roti kosong satu. roti rase knyg sikit la.. kalau kacang cepat nau lapar 😢

mkn nasi 2x sehari tu masih ok. make sure tumbesaran baby tu ok. klo lapar cuba minum susu atau pisang .sbb klo gastrik atau pening susah sbb xboleh mkn ubat sebarangan.. moga mummy & baby sihat spnjg pregnant hingga bersalin k

risau gak kena gastrik. saya minum susu masa perut kosong saya muntah balik mcm haritu. sekotak minum muntah balik mcm air terjun. susu saja. itulah mereka yg kat sini pon ada nasihat mkn pisang gak. go rebus cicah gula. tak pernah try lagi😅

sye plak memg mkn nasi 2x sehari.. tgh hri n mlm.. sarapan slalu mkn roti/biskut.. ptg2 sye goreng2 mknn frozen mcm nuget ke karipap ke.. baby alhamdulillah sihat.. berat pn ngam mcm yg spatutnye

itula dulu saya tahan makan makanan frozen. takut baby ada apa2. skrg ni tak kesah dh. mkn je apa yg ada sbb lapar

klau blh jngn la biar bby lapar sian dia sis nanti dia kurang gerak .makan je apa2 alas perut .sejak preg mmng cepat lapar klau dah 3rd trimester lagi kerap lapar tak smpai 1jam dah lapar balik

kita banyak buat kerja pun dia takkan gerak sangat sebab kita letih. kita letih dia lagi letih

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan