20 Balas

Kalau ikutkan bila 3 kali atau lebih keguguran ni dipanggil recurrent miscarriage. Sy antara yg mengalaminya 4 kali keguguran sebelum ni. Skrg pregnant kali ke 5. Dah 10week. Pengalaman sy mmg ada turun darah brownish tu sikit tapi on off bukan setiap masa. Bila keluar darah tu sy terus ke kk dan kk rujuk terus ke hospital di unit early pregnancy (epau). Dalam hal ni sis kena rujuk ke hospital terus. Doc bg sy duphaston dan jika kandungan ni melepasi tempoh 12 minggu. Lepas tu boleh makan aspirin. Semoga dipermudahkan untuk kita ye. Sy faham perasaan sis tu. Mmg rasa trauma. Doa byk2. Moga yang terbaik buat kita semua ye.

Alhamdulillah thnks kak2 yg ada dlam nie atas smua respon,, alhamdulillah bru balik dri hospital, smua baik2 aja lepas scan td doktor kata baby sihat dah ada denyutan jantung ❤️❤️❤️❤️ 😘😘😘

Sis better terus p hospital. Dorang akan terus rujuk doktor pakar sakit Puan. Dorang akan terus buat scan n ultrasound check. Kalau ade ape2 doktor boleh detect awal. Saya baru je lepas alami mcm sis then terus asben saya bawak p hospital. Better p terus hospital sis. 🤗

Cari 2nd opinion.. Saya pun penah 3x miscarriage.dusphaston pun Saya da guna . .. doktor suggest ultrogestan utk kali ni....minggu ke 8 - 24 Saya pelu insert ultrogestan 2x sehari di vagina.. alhamdullilah now 32weeks.. take care sis

Alhamdulillah thnks kak2 yg ada dlam nie atas smua respon,, alhamdulillah bru balik dri hospital, smua baik2 aja lepas scan td doktor kata baby sihat dah ada denyutan jantung ❤️❤️❤️❤️

sebarang pendarahan mse hamil tu xnormal..stiap bdn xsama..ada yg normal ade yg x..lg2 awal2 ni better pegi check trus..sis dh ada pengalaman 3x msti sis tau..semoga sis selamat ya

Harap2 smuanya baik2 saja sis, baby sis juga sntiasa sihat, jangan putus berharap insyallah smua akan baik2 saja insyallah

VIP Member

Selalunya kalau sikit mcm tu memang normal untuk awal kehamilan, tapi sebab sis ada sejarah gugur 3kali tu kena rujuk dokter sis. Sebab sis ada sejarah kan,

Alhamdulillah thnks kak2 yg ada dlam nie atas smua respon,, alhamdulillah bru balik dri hospital, smua baik2 aja lepas scan td doktor kata baby sihat dah ada denyutan jantung ❤️❤️❤️❤️😘😘😘😘😘😘

Disebabkn sis prnah kguguran 3x..apa2 jnis pndarahan sis kna peka..yrutamanya bila pndarahan mkin banyak n x brhenti..direct ke hosp

VIP Member

X kerap dan sedikit ini la buat sy miscarriage baby ke5 sy last year.. Sy galakkan sis terus ke hospital sebelum sis menyesal mcm sy..

Alhamdulillah thnks kak2 yg ada dlam nie atas smua respon,, alhamdulillah bru balik dri hospital, smua baik2 aja lepas scan td doktor kata baby sihat dah ada denyutan jantung ❤️❤️❤️❤️😘😘😘😘

g jmpa dr sis.. sllu dyorg akn bg suntikan hcg tiap mgu n ubt kuat kndngn.. ap pun smga bby sis shat mmbesar.. kerapkn mkn kurma..

Alhamdulillah thnks kak2 yg ada dlam nie atas smua respon,, alhamdulillah bru balik dri hospital, smua baik2 aja lepas scan td doktor kata baby sihat dah ada denyutan jantung ❤️❤️❤️❤️😘😘😘😘😘

Sis prnh kguguran sblum nie jd sis kena lbh peka klu ad pndrhn wlaupn skit..cpt2 jmpa doc & bg tau sejarah kguguran..

Saya xtau normal ke x .. Tp sye awl khamilan ade spotting mcm tu .. Klu awk risau sgt better pergi klinik 🤗

Soalan popular