8 Balas

Saya pregnant (7 weeks)keluar brown spotting pergi klinik swasta , scan TVS nampak kantung je , dr suspect dah misscarriage .Tapi dr nya bagus sebab dia buat terus pap smear untuk tengok ada bukaan rahim ke tak(kalau terbuka maksudnya gugur, kalau tertutup dia jadi threaten misscarriage . Alhamdulillah masih tertutup bukaan rahim, So dr suruh bedrest sebab threaten miscarriage . dr bagi ubat kuat rahim.Spotting sebab kencing kotor dan keputihan banyak.Kena repeat scan 2 week lagi.Harap boleh nampak baby 🥺

Alhamdullilah dah nampak fetal pole . In syaa Allah semua Okay . Awak kena banyakkan rehat lepas ni .🫶🏻

Lebih kurang kes saya. Scan memang ada subchorionic hemorrhage. Darah keluar lagi banyak dari usual period. Tapi kata Dr tak serious. Lmp patutnya 7w, tapi size fetus at 6w. Lagi 2 minggu repeat scan balik Mungkin boleh request Dr untuk check blood hcg setiap 2 hari untuk tengok trend menaik ke menurun. Saya dapat seminggu bedrest, alhamdulillah bleeding almost stop. Mudahan Allah permudahkan urusan sis dan beri yang terbaik. Kalau boleh rest lebih, rest. Take care sis 💪🏼

Dari hosp semi gov

saya treatened misscarriage. Alhamdulillah anak dah 2t7b. bleeding and warded 3 kali. on duphaston. Alhamdulillah anak sihat. diri sendiri kena bedrest. saya bangun untuk makan minum kencing berak mandi solat je. lepas tu memang baring je sampai kandungan 7bulan. Alhamdulillah saya memang surirumah. boleh lah bedrest.

Sy kluar brownish discharge jugak sbb byk berjalan n angkat brg berat. Esknya pegi klinik check and scan da nk msuk 6 weeks. Doc ckp kalau kluar brownish discharge ni, mmg kena terus bedrest to avoid unexpected miscarriage.

saya pernah kene mcm ni sebab terlalu aktif naik turun tangga seharian dari pagi. saya terus ke klinik then doktor scan untuk tengok keadaan baby mcm mne. alhamdulillah semuanya baik. dpt mc 3 hari n ubat kuat rahim.

sepanjang mc ni sis jgn byk bergerak, sebaiknya bedrest saja dulu.

experiencing the same thing. esok nak check dengan clinic. waktu lap guna tisu, ada discharge begini. tapi bila pakai pad, takda pula.

Doktor tak bagi ubat apa2 dgn sy.. sy ada tanya doktor juga klu kandungan sy okay kah atau tak sbb servik sy pun di bawah sangat kata nurse masa paps mear bulan12 tu.

Dpt 2 hari je? Selalunya doc swasta bg 2 minggu kalau miscarriage sis

Ok sis take care

Skrg cmne sis dah ok ke? Dh g cek spital ke

Salam takziah 🤍

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan