9 Balas

Pengalaman sy time mgandung twin boy ank pertama..xde alahan lgsg..mkn seperti biasa..buat aktiviti cm biasa buat kerja..aktif jer..cuma kene bnyk berehat..cth cm kita org y bkerja..blik kerja tu siap kan diri smue apa y perlu dibuat..lps tu rehat.. tdo awl..sbb mgndung bby twin nie ada kalanya ibu itu kakinya cepat sembab/ bgkak..so perlu rehat sckupnya utk kaki tu normal smula..cthnya tggikan kaki ltk bantal bwh kaki..tp bile kandungan smkin besar kaki tu xnk surut jgn panik sbb tu tekanan darah dari kandungan kita sbb mgndung twin tp kene tnya dr jgk..

Sy twin, ade scan kata nya boy.. tp xdetails scan lg laa..nk confirm boy pon xberani.. Saya ada alahan..masuk 4bulan ke ats.. dh kurang.. Hari ni dh masuk 25weeks. Tp kekadang tu ade gak rsa lg ckit2 mual..tp xberpnjangan..

Sy awal mgndung dlm 10-15week alahan kepada bau masakan...nasi d tolak air pun nak minum air mineral ja bru ok.. Mkn buah aja sy tyme tu... Skrg dah masuk 36week 1day

Sy preggy kali ni twin..ade alahan.. teruk jgk la..xbole bau itu ini..lps mkn muntah... Now msk 13 weeks da ok.. alhamdulillah..

Sy pregnant twins boy..smpi nk masuk 5 bln pun muntah² lg

VIP Member

Kakak ipar saya mengandung twins takde alahan langsung

saya ada awl2 hri tu.. skrg ok dh hehe

Saya takda alahan cuma awal minggu ja

VIP Member

My friend takde alah pregnant twins

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan